NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Podpořili jsme

  

Dnes jsem měla skvělé dopoledne. Po delší době, co jsme se neviděli, jsem navštívila skvělou a trpělivou maminku Jarušku a malého (velkého) bojovníka Františka.

Tentokrát jsem však měla to štěstí, že jsem jim, díky mému kolegovi Jirkovi, mohla udělat radost. Jaruška založila na sociální síti Facebook skupinku s názvem Aukční síň pro bojovníka Fandu, kde je možné vydražit různé dárkové předměty a veškerý výdělek jde na transparentní účet. My jsme se rozhodli alespoň trošku přispět a darovat Jarce a Františkovi do této aukční skupinky předměty k dražbě. Dnes 08. dubna 2021 jsem tedy měla velkou radost, když jsem jim mohla předat tento dárkový certifikát, který snad alespoň trochu pomůže nasbírat penízky na další potřebnou rehabilitaci.

      

Františkovi totiž bohužel osud nedal do vínku tolik zdraví, kolik by si zasloužil. I přes bezproblémové těhotenství maminky měl těžkou cestu na svět. Hned po pár vteřinách na světě ho museli lékaři resuscitovat. V důsledku žádného přísunu kyslíku do mozku, se část mozku neokysličovala a František hned po narození prodělal dětskou mozkovou obrnu (DMO). Shodou okolností byla maminka s Fandou propuštěna z porodnice s informací, že je vše v pořádku. Až později si všimla nedostatků v jeho vývoji a díky své tvrdohlavosti se nedala jen tak odbít tím, že je to ,,líný chlap'' a trvala na podrobnějším vyšetření.

                

V 9. měsíci věku mu byla udělaná magnetická rezonance, kde se zjistilo, že má odumřenou 1/4 mozku a byla mu diagnostikována DMO - pravostranná hemiparéza (má ochrnuté levostranné končetiny). A od té doby oba bojují a protože mám tu čest je znát oba osobně, mohu za sebe říct, že bojují opravdu tvrdě!! 

Fanda je dítě jako každé jiné – směje se, umí se prosadit, hraje si, poznává svět, vrací lásku všem, od koho ji dostává. Maminka dělá vše pro to, aby měl František vše, co potřebuje a já musím říct, že je opravdu neúnavná!!

 

        

  

V současné době navštěvují speciální rehabilitace v Centrum Hájek ve Šťáhlavech. Tyto rehabilitace jim velice pomáhají, ale bohužel je neproplácí pojišťovna ani stát. Samotná rehabilitace stojí 58.000,- Kč a ubytování 13.500,- Kč, se stravou a dopravou je tedy celková částka cca 75.000,- Kč.

Jelikož je Jaruška na Fandu sama, její veškeré úspory už padly na podporu syna a teď nezbývá, než dělat vše pro to, aby bylo možné získat prostředky na specializované rehabilitace.

Prognóza lékařů byla: „Dejte ho do ústavu, bude z něho nemohoucí ležák“. V současné době (4 roky) Fanda sám chodí - TO JE NA LEŽÁKA SUPER NE??!!

 

Pokud byste chtěli Františka i Vy podpořit v tom, co dělá, můžete poslat JAKOUKOLI částku na transparentní účet (číslo transparentního účtu je 225430036/0600).

 

Vaše pomoc bude mít konkrétní tvář a vy tak můžete vykouzlit jeden z nádherných Františkových úsměvů. Je zaručena transparentnost (František má zřízený vlastní, transparentní konto). Dárcům maminka ráda vystaví darovací smlouvu, kterou je možno uplatnit v rámci daňových výhod.

 

Děkujeme, každá pomoc se počítá !!! 

Ziskoun.cz