NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Zpátky do školy? Uveďte se na 1*

Hola, škola na nás volá. Zda-li je toto zvolání v mnoha rodinách opravdu radostné, se nám ověřit nepodaří. Nejvíce se do školy odpradávna těší ti, kteří tam ještě nikdy nebyli. Prakticky od Vánoc se chodí dívat na své připravené aktovky, během prázdnin naplnili své penály a teď už jen stačí, aby na první školní zvonění nezaspali.

Kalendář neúprosně odpočítává poslední dny prázdnin, a tak se letos úderem 2. září vydá do školních lavic na sto tisíc prvňáčků, pro které bude paní učitelka, tabule, rozvrh a spolužáci premiérou. Všechny rady k rodičům, jak jim vstup do nové životní etapy ulehčit, směřují k jedinému – své potomky nepřetěžovat, neplnit si na nich vlastní sny a nečekat od nich zázraky.

Jejich starší spolužáci ve vyšších ročnících jsou již studijnímu „mazáky“, které nějaká ta pětka nepřekvapí. Ve škole mají své kamarády a dá se říct, že mezi mírou všech povinností a školních radovánek proplouvají jako ryby ve vodě. Pohodový přístup je ostatně tím nejlepším způsobem, jak následujících deset měsíců povinné školní docházky přežít v klidu a bez nervů.

boys-286245_960_720

Aby se dítě ve škole cítilo opravdu dobře a rodiče se nemuseli stresovat tím, že si dítě z nároků učitelky i kolektivu pěstuje žaludeční neurózu, je vhodné se „dobře zapsat“. Prvotní dojem dělá hodně a platí zde příměra, že tak, jak se dítě uvede, tak se na něho bude po celou dobu nahlížet. Pokud se dítě pod tíhou nervozity projeví jako uličník, bude pro něj mnohonásobně těžší se této nálepky zbavit, než když bude první dojem zcela opačný.

 

Vezměte s sebou zápisné

 

V posledních letech se stává běžnou praxí, že s sebou děti první den školy nosí nějaký dárek. Pozornost pro paní učitelku jistě potěší a dokáže navázat pozitivní vztah, který se v budoucnosti určitě oplatí. V anglosaských zemích je tento zvyk naprosto běžný a rozhodně ani náznakem nevypovídá o nějaké možné protekci.

Stejný postup se doporučuje i ve vztahu k budoucím spolužákům. Kornout sladkostí je v dnešní době již naprostou samozřejmostí a pakliže byste na tento zvyk pozapomněli, mohli byste se nechtěně a zcela zbytečně stát třídními outsidery.

Pozornost pro paní učitelku může mít formu květiny, sladkosti, ale také originálního doplňku. Máme pro vás tipy, se kterými uspějete na celé čáře:

learn-2706897_960_720

Pletený náramek se sovičkou a srdcem – náramek přátelství, které se dá prožívat v mnoha podobách, paní učitelku určitě potěší. Krásný přívěsek v podobě sovy je symbolem moudrosti a vědění. Čtyř-náramek je velmi zdobný a na ruce působí esteticky.

Vintage náhrdelník s přívěskem sovy – stejně majestátně zapůsobí i řetízek s přívěskem v podobě sovy. Barevný šperk v kontrastu s očkovým vintage řětízkem udělá parádu na každém dekoltu.

Náhrdelník s přívěskem Sovy z Harryho Pottera – na své si přijdou i milovníci kultovního Harryho Pottera. Hrdina z říše snů může upevnit pouto mezi učitelem a žákem i v reálném světě

Náramek z pravé kůže s přívěskem Sovy – třívrstvý retro šperk ve stylu - ala hippies- se bude hodit k učitelce, která má ráda přírodu, barevnost, batiku a etno styl odívání

Dámské náušnice- pecičky ve tvaru sovičky – vrcholem elegance a vkusu jsou drobné náušnice ve tvaru soviček. S tímto dárkem neuděláte chybu a stane se vaší vstupenkou mezi oblíbence