NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Zmutované viry lidstvo (ne-)vyhubí?!

Z netopýrů na hady, z hadů na lidi. Takto nějak nejspíš mutoval vir 2019-nCoV, zvaný koronavir, který dnes děsí svět a nikdo si s ním zatím neví rady. Jeho líhní byl zvířecí trh, bez špetky standardní hygieny, humánních postupů a kultivovanosti. Místo, kde se prodávají psi, pávi, hadi, žáby, ptáci, krysy, kočky a všemožný hmyz na maso. Na maso = na jídlo. Vedle sebe živá i mrtvá zvířata. A nikomu to nevadí.

Oč odporněji to může Středoevropanovi znít, o to normálnější se situace jeví v místech, kde jsou všichni výše jmenovaní považováni za pochoutky k pošušňání. Málokdo si ráčí uvědomit, že příčinou velkých světových epidemií jsou vždy zvířata a jejich nevhodné zacházení s nimi. Španělskou chřipku před 100 lety, kdy v průběhu tří let (od roku 1917 do roku 1920) usmrtila 100 milionů lidí, zapříčinili ptáci.

virus-1812092_1920 (2)

Jsme jako lidstvo nepoučitelní? Posuďte sami. Virus HIV, který generuje ve smrtelné onemocnění AIDS, pochází od opic. Onemocnění SARS mělo původ u netopýrů, posléze cibetek, které se v jihovýchodní Asii považují za laskominku. Nemoc MERS zase na Středovýchodě přenášejí netopýři a velbloudi. Obávaná ebola pochází od afrických šimpanzů, kteří byli loveni pro konzumaci, ale často i ze zábavy.

Čím kdo zachází, tím také schází, dalo by se jednoduše říct. Byla by to pravda, kdyby se viry nešířily jako lavina a nemutovaly. Každé zlo je ale k něčemu dobré. Podle vědců je právě schopnost neustálého vývoje klíčová a veskrze pozitivní. Zabijácké viry, které své oběti usmrcují rychle, se časem mění v méně nebezpečnou formu. Je to přirozený vývoj, který není možné nijak zastavit.

Koronavir nás tak s největší pravděpodobností nevyhubí. Nejaktuální informace hovoří o možné účinné medikaci Tamiflu a léků proti AIDS. Lidstvo budiž zachráněno. Koronavir je ale dalším důrazným varováním, abychom byli více pokorní, nehráli si na Pána Boha a byli obezřetní před neřízenou globalizací. Nemusíme za každou cenu všude být, všechno sníst, všechno vidět a všechno vědět. Aneb, „vivat“ blažené nevědomosti.

thermometer-1539191_1920 (2)

Tam, kde věda nestačí, přichází čas na modlitbu:

Růženec ze skleněných mačkaných perlí v barvě modrý Melafír – modlitební pomůcka pro dny naděje i zoufalství

Růženec ze skleněných mačkaných perlí s pokovem Travertin – klasický modlitební doplněk pro věřící a zdobný artefakt pro i nevěřící

Auto - růženec ze skleněných mačkaných perlí, tvar fantazie v barvě slonové kosti - poslední kousky z oblíbené edice autorůženců