NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Život se s „Barunkou“ nemazlil

Chtěla žít o 200 let později, než se narodila. Vizionářka, rebelka, významná žena s nelehkým osudem. Spisovatelka Božena Němcová se narodila 4.2.1820 ve Vídni. O dvě století předběhla svou dobu, co se názorů a osobní svobody týče. Chtěla žít s rozkoší.

Kdo by neznal paní spisovatelku, funkčně řazenou k vrcholnému romantismu a ranému realismu? Autorka mnoha pohádek, ale především legendární Babičky, však byla ve své době vnímána jako rušivý element a ostudná ženština pokleslých mravů, zejména co se týče svých mileneckých avantýrů. Němcová byla krásná žena, která přitahovala pozornost mužů.

Opar tajemství obestírá její původ. Jejím křestním jménem nebyla Božena, nýbrž Barbora. Boženu pojala až jako umělecký pseudonym, který měl znít více česky. Část historiků pochybuje o tom, že byla biologickou dcerou Terezie Panklové (roz. Novotné) a Johanna Pankla, ale spíše se přiklání k tomu, že byla levobočkem panstva, pro něž její matka sloužila. Hypotéza, že Božena Němcová byla nemanželskou dcerou vévodkyně Kateřiny Zaháňské, však byla zamítnuta, zejména proto, že vévodkyně zůstala po těžkém porodu nemanželského dítěte trvale neplodná. Někteří badatelé zastávají názor, že se mohlo jednat o dceru mladší sestry Kateřiny Zaháňské, Dorothey von Biron, později hraběnky de Talleyrand-Périgord. To je ale předmětem spekulací, které se nepodařilo potvrdit, ani vyvrátit.

100203_12e

Němcová se poté, co své dětství prožila střídavě v Ratibořicích, České Skalici a Chvalkovicích, vdala za Josefa Němce, komisaře finanční stráže. Manželství ale nebylo šťastné, přestože spolu měli čtyři děti. Rodina se často stěhovala a manželství provázely vleklé spory o peníze, výchovu dětí a Boženiny milence. Spisovatelka byla vzletné povahy, opakovaně se zamilovávala a přesto zase vracela k manželovi, zejména z ekonomických důvodů. Za svůj free postoj k životu byla společností tvrdě odsuzována a většinu svého aktivního života prožila v bídě.

Němcová zemřela ve věku 42 let, pravděpodobně na rakovinu ženských orgánů. Celý život se cítila nedoceněná a veřejně prohlašovala, že by se chtěla narodit za 200 let, v takovém světě, ve kterém by mohla žít s rozkoší. Splnila by dnešní realita její představy?

/foto:wiki/

800px-Božena_Němcová_1850

I Němcová by se ráda zdobila. NEJ šperky pro krásné ženy ve stylu opravdové dámy:

Náušnice visací perly VINTAGE – elegantní zdobné náušničky s vkusnou perlí udělají velkou službu v soukromí i ve společnosti, budete za echt dámu

Náušnice Andělská křídla – luxusní šperk pro luxusní ženu, staňte se dokonalou královnou večera

Řetízek s přívěskem Love hearts – v jednoduchosti je krása, objevte ji s námi!

Řetízek s přívěskem Pesca square – tohle už je vysoký level, oslníte všechny a budete za hvězdu široko daleko. Šperk z barevných i průhledných zirkonů nemá chybu

Magnetický kuličkový náramek z chirurgické oceli – vkusný náramek s magnetky ozdobí každé zápěstí