NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Zázrak medicíny: Děti bez mozku

Málokdo si váží svého zdraví do doby, než zažije první atak vážné nemoci. Zdraví bereme jako samozřejmost, jako fádní součást našich životů. Přejeme si ho sice k narozeninám, ale skutečný význam slova vnímáme pouze okrajově. To ale zcela jistě neplatí pro šestiletou Lily Wetherall z Velké Británie, kterou lékaři považují za učiněný medicínský zázrak. Žije totiž bez mozku, tak jak je strukturovaný a funkční u ostatních lidí.

Neuvěřitelný div přírody ale není zcela ojedinělý. Čas od času se objeví dítě, které má podle lékařů mozkovou vadu neslučitelnou se životem, ale jehož síla žít je silnější, než medicínské prognózy, které novorozencům prorokují pouze hodiny života. V náručí maminek pak spočinou malí bojovníci, kteří vůli žít nevzdávají.

Sedmi let se dožil Noah Wall, který se narodil téměř bez mozku a trpěl takzvanou hydrocefalitidou. Přestože mu lékaři předurčili minimální šance na život, jeho mozek během prvních tří let zvládl dorůst do prakticky obdobné velikosti jako mají jeho zdraví vrstevníci. Chlapec je evidentně přes svůj trpký příchod na svět dítětem štěstěny.

54279300_1256411201182135_1728866697625993216_n

Šestiletá Lily má obdobný somatický problém. V prenatálním stádiu byla původně jedním z dvojčat. První dítě zemřelo ještě v děloze. Lila přišla na svět předčasně císařským řezem. Po prvotním vyšetření lékaři vyřkli ortel, že je hluchá a slepá, po screeningu mozku bohužel zkonstatovali ještě horší stanovisko, že se místo mozkových struktur nachází vak plný mozkomíšního moku. Holčička má funkční pouze mozeček a mozkový kmen, díky čemuž ovládá dýchání, základní tělesné funkce a pohyb svalů, ale mozkové laloky, které mají na starosti například řeč, paměť, emoce, smysly či pohyb, bohužel zcela chybí.

Do třetice všeho dobrého. Další z medicínských divů světa je dvou a půl letá Karlie Toland, která přišla na svět s mozkem mimo lebku. Přestože doktoři určitou deformaci předpovídali již podle ultrazvukového vyšetření v těhotenství, teprve až porod ukázal, že nejde o patologii končetin, páteře nebo ústní dutiny, nýbrž o vyhřeznutý mozek. Protože dítě fyziologicky prospívalo, chirurgové jej operativně vrátili do hlavy a doufají v Karlin další plnohodnotný život.

4e65f82755c159a23b3ff01d2381576d

(foto: Caters, facebook)

 

Abyste i vy a celé vaše rodiny měli plnohodnotné životy, mějte vždy v dosahu a v zorném poli amulet pro štěstí.

 

Talismany pro štěstí a zdraví vašich dětí:

NÁHRDELNÍK S PŘÍVĚSKEM SLONÍKŮ - 2in1, mějte dvojnásobné štěstí „in vitro“, sloni v symbolu mateřského lůna jsou symbolem nehynoucí lásky rodičů a dětí, lásky, která nikdy nekončí

DÁMSKÝ NÁHRDELNÍK SRDCE V LÁHVI - symbolika rodícího se života uvnitř těla matky je vhodná jako dárek pro ženy gravidní, v očekávání zrození dítěte. Srdce uvnitř lahve má intimní, vše vypovídající charakter

ŘETÍZEK S PŘÍVĚSKEM ČTYŘLÍSTKU – klasika, která se neomrzí. Čtyřlístek je symbol naděje v nový a lepší život. Svému nositeli přinese štěstí

heart-care-1040227_960_720