NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Zatočte s FALDÍKY a PIVNÍMI PUPKY!

Léto je již v plném proudu a nastává doba, kdy přísné oko fitness kouče spočine na výsledku našeho celoročního snažení shodit nějaké to kilečko nadváhy. Kdy jindy, než v době, kdy se u bazénů svlékáme do plavek, lze hodnotit úspěchy a bagatelizovat přebývající špeky a špíčky?

Pro některé ženy je čas bikin spojený s největším traumatem, kdy se za své proporce vysloveně stydí, snaží se je skrývat a zahalovat se za nejrůznější šátky. Jiné zástupkyně něžného pohlaví zatnou zuby a sekundu, než se vrhnou do vodních proudů, pod drobnohledem okolí strpí, na rozdíl od mužů, kteří svoje pivní břicho většinou absolutně neřeší.

summer-842140_960_720

V jaké jste kondici?

Jak jste na tom se svou váhou pomůže určit Body Mass Index. BMI kalkulačka při výpočtu zohledňuje vaši váhu a výšku. Výsledek měření se zařazuje do kategorií, které jsou stanovené Světovou zdravotnickou organizací. On-line kalkulačky lze snadno dohledat na internetu. Hodnota BMI má optimální index mezi 18,5 – 24,99.

Jednoduchá pomůcka

Abyste okamžitě zjistili, jestli se vlezete do normy, přinášíme orientační optimální váhy, od kterých byste se neměly lišit více než +/- 7 kilogramů. Pakliže tak tomu je, máte problém, nadváhu nebo podváhu, což je vhodné řešit se svým lékařem, fitness koučem nebo nutriční poradkyní.

pro ženu ve věku 20-70 let, při výšce 165 cm je optimum 60 kg

pro ženu ve věku 20-70 let, při výšce 170 cm je optimum 63 kg

pro ženu ve věku 20-70 let, při výšce 175 cm je optimum 67 kg

pro ženu ve věku 20-70 let, při výšce 180 cm je optimum 71 kg

pro ženu ve věku 20-70 let, při výšce 185 cm je optimum 75 kg

swimsuit-2324652_960_720

Aqua fitness

Hezky ve formě vás dokáže udržet cvičení ve vodě. Aqua fitness zformuje postavu a zároveň je šetrné ke kloubům. Zmíněný druh cvičení je vhodný pro všechny věkové kategorie, pro profesionální sportovce i naprosté amatéry. Vybrat si lze z aqua aerobiku nebo aqua jógy. Oba dva typy jsou efektivní a daleko více účinné než cvičení na souši, protože všechny cviky pracují proti odporu vody, který je 12x silnější než odpor vzduchu.

Voda působí povzbudivě na krevní oběh a má příznivý účinek na srdce. Bezkonkurenční výhodou bazénového cvičení je masáž svalů proudy vody, které jsou jedničkou v boji s celulitidou a při formování problémových partií. Aqua fitness si bez obav střihnete i během horkých letních dnů, kdy voda v bazénu příjemně osvěží, takže nehrozí žádné přehřátí, pocení nebo dokonce úžeh jako na souši.

woman-918532_960_720

Sledujte pokroky

Nejlepší motivací pro viditelné výsledky je monitoring tělesných funkcí. Není nad to mít pod palcem svůj tep, krevní tlak, dokázat spočítat spálené kalorie nebo změřit počet kroků, které cvičenec udělal. To vše je doménou náramku Xiaomi Mi Band 4, který je Nr.1 mezi fitness produkty. Xiaomi Mi Band 4 má velký barevný AMOLED displej a 6 sportovních režimů, včetně plavání. Je voděodolný, můžete s ním tedy bez obav vyrazit na bazén a nechat si jím svůj plavecký výkon dopodrobna zanalyzovat.

swim-422546_960_720