NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Už máte svou barborku?

Vánoce se blíží nezadržitelným tempem a kromě pečení cukroví, shánění dárků a pořízení vánočního stromečku se k svátkům vážou lidové obyčeje a pranostiky. Jedním z těch běžně praktikovaných, o němž se ale moc nemluví, je rašící větvička s pupeny třešně nebo zlatého deště ve váze s vodou. Říká se jí „barborka“.

Proč zrovna barborka? Protože pro ideální výkvět v období Vánoc, je čas k řezu, či utrhnutí, při optimální pokojové teplotě, kolem svátku svaté Barbory, což vychází na 4. prosince. Není však nic ztraceno ani v případě, že se rozhodnete větvičku utrhnout o něco později. Musíte jen počítat s tím, že bude dobré vytvořit ji pro zahájení vegetace optimální podmínky. Umístění k oknu a topení, značka ideál. Za vzornou péči se vám odmění nádhernými květy.

angel-564351_1920 (2)

Za barborku se běžně užívá větvička třešně. Druhým nejobvyklejším je zlatý déšť. Není vůbec vyloučeno použít i jinou stromovitou nebo keřovitou rostlinu, která snadno nasazuje pupeny a je schopná svou vegetaci navzdory kalendáři uspíšit.

Pranostika, která nic neponechá náhodě. Každá dřevina má zároveň svůj skrytý význam. Například, když na Vánoce vykvetla větvička třešně, znamenalo to, že v domě bude svatba. Když se ve váze ozelenila větvička břízy, znamenalo to, že všichni lidé v domě budou příští rok zdraví. Zlatý déšť měl přinést do domu bohatství.

Vdavekchtivé dívky měly s Vánoci a vegetací spjaty dva zvyky, a to dát do vázy barborek více, na každou z nich pověsit cedulky s jmény potenciálních ženichů a čekat, která z nich vykvete jako první. Ten se stane vytouženým manželem. Jiná zvyklost praví, že na Štědrý den má svobodná dívka najít keř bezu. Ulomit jednu větvičku a zvolat: „třesu, třesu bez, pověz mi hned pes, kde můj milý jest.“ Do místa, z něhož se ozve psí zaštěkání, se dívka do roka a do dne provdá.

christmas-2942305_1920 (2)

Dárky pro všechny vdavekchtivé:

Zásnubák se třemi zirkony – působivý prstýnek s dominantními kamínky, který dá svému okolí jasně najevo, že tato „dáma“ je zadaná

Zásnubáček s kamínkem – krásný zásnubní prsten s výrazným zirkonem udělá šťastnou každou slečnu

DUO zásnubní prstýnek – jako oheň a voda, jako jin a jang. Netradiční prsten se dvěma protilehlými zirkony okouzlí nejedno dívčí srdce

Zásnubní prsten Twisted – masivní prsten s mnoha malými zirkonky se stane důstojným šperkem s předsvatební symbolikou

Klasika s diamantem – kruhový prstýnek s imitací diamantu, který nikdy nevyjde z módy. Je zárukou věčné lásky