NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Svět vzpomíná na Dianu

Od smrti princezny lidských srdcí a bývalé manželky britského následníka trůnu Charlese – Diany Spencerové – uplynulo poslední srpnový den 22 let. Matka dvou princů Williama a Harryho podlehla v Paříži následkům autonehody, když se vracela z prázdnin na Sardínii se svým milencem, milionářem Dodim Al-Fayedem a nocovali v hotelu Ritz ve francouzské metropoli.

Přestože se čas od času vyrojí spekulace, že byl na princeznu spáchán atentát, oficiálně bylo veškeré vyšetřování nehody v tunelu v centru Paříže vždy uzavřeno jako nešťastná nehoda, zaviněná vysokou rychlostí automobilu. Řidič vozu chtěl mermomocí ujet novinářům, kteří slavný pár při cestě z dovolené pronásledovali. Přes veškerou péči zdravotníků se Dianu nepodařilo zachránit a ta zemřela ve věku pouhých 36 let.

diana3

Jak se to stalo?

Ještě ráno v den své smrti se Diana slunila na luxusní jachtě svého přítele na francouzské riviéře. Ke snídani popíjela kávu a zakousla si croissant, laškovala se svým Dodim, líbali se a drželi za ruce. Do Paříže dorazili letadlem odpoledne. Ubytovali se v hotelu Ritz, který patřil Dodiho rodině. Diana si stihla zajít ke kadeřníkovi, Dodi navštívil klenotnictví, aby v něm zakoupil prsten. Snad toužil nejslavnější ženu světa požádat o ruku. Poté zamilovaný pár relaxoval v apartmá a užíval si soukromí, zatímco před hotelem se shromáždily desítky novinářů. Diana ještě stihla zavolat svým synům, kteří byli v poslední srpnový den s babičkou královnou ve Skotsku.

Samotný večer Diany s Dodim je plný nejasností. Podle všech dostupných informací si dali společnou večeři a chtěli navštívit Dodiův soukromý byt nedaleko. Pokusili se fotografy odlákat pomocí volavky a sami hotel opustit zadních vchodem. To se ale nepovedlo a od okamžiku nasednutí do mercedesu byli pronásledováni paparazzi. Do osudného tunelu měl jejich mercedes vjet rychlostí 110 km/hod. Za nevyjasněných okolností narazil do jednoho pilíře.

diana-1172089_960_720

Ihned po její smrti se objevilo nespočet teorií, že Lady Di nezemřela náhodou nebo že vůbec zemřít nemusela, že v době záchranných prací byla při vědomí a převoz do nemocnice trval nezvykle dlouho. Po 22 letech je jasné pouze to, že řidič Henri Paul a Dodi zemřeli ihned po nárazu. Bodyguard Trevor Rees-Jones, který seděl napravo od řidiče před Dianou, jako jediný přežil. Na osudnou nehodu si prý ale nepamatuje. Nikdo kromě Rees-Jonesa na sobě neměl bezpečnostní pás.

Diana na první pohled neutrpěla žádné větší zranění. Měla jen pár zlomených kostí a malé poranění hrudníku. Nikdo z emergenci netušil, že navíc i malou trhlinu v žíle v jedné z jejích plic. Ačkoliv se zprvu zdála stabilizované, sanitce ztratila vědomí, došlo k zástavě a nebylo jí už pomoci ani na operačním sále.

Smrt královny lidských srdcí, pro kterou truchlil celý svět, je stále zahalena rouškou tajemství. Nejrůznější spiklenecké teorie si žijí svým životem. Jak to ale před 22 lety skutečně bylo, ví s určitostí jen Bůh. Život milované Lady Di už to ale nevrátí. Jisté je pouze to, že život princezny rozhodně nebyl pohádkový.

diana2

Šperky, hodné její výsosti:

Dámský set šperků SLZY se zirkony– okázalé šperky s velkými kameny. Tento styl princezna z Walesu milovala. Náušnice a náhrdelník ve tvaru slzy, tvořené nádherným zirkonem jsou ztělesněním noblesy, elegance a výsostného postavení.

/foto: facebook/