NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Smím prosit? Aneb pojďte s námi na ples

Plesová sezóna odstartovala a žádá si své tanečníky. Taky jste se už nemohli dočkat protančených večerů s tombolou a noblesními volenkami? Vytáhněte ze skříně róby a obleky a hajdy do gala. Pokud chcete patřit mezi elitu parketu a být ve společnosti nepřehlédnutelní, pak jsou tato slova určena právě vám.

Začátek plesové sezóny je datován ke Třem králům, tedy k 6. lednu. Trvá až do popeleční středy před začátkem postní doby. Ples je vnímán jako vrchol sezóny, kdy si jeho účastníci oblékají své nejlepší šaty a pohybují se v takzvané „lepší společnosti“ Ne nadarmo si žádá velké přípravy.

Největší nárok na čas patrně spolkne výběr šatů. Podle stanoveného dress code ženy oblékají white tie, black tie nebo takzvané koktejlky. Z hlediska barevnosti je povoleno vše, zejména starším a korpulentnějším dámám je ale doporučováno být střídmější a volit jednobarevné kombinace.

wedding-1605322_1280 (2)

Vyznáte se v etiketě?

Pokud je na pozvánce uvedeno black tie – znamená to pro ženy určitou benevolenci. Nejsou striktně uvedeny dlouhé šaty, ale přípustná je i takzvaná malá večerní, což jsou šaty v délce pod kolena. Označení white tie si naopak nárokuje velkou přísnost. U žen se vždy jedná o dlouhé večerní šaty, bez hlubokých výstřihů a dlouhých rozparků. Dlouhé šaty doplňují boty s uzavřenou špičkou. Na vesnických plesech nebo na bálech určitých sdružení jsou povoleny koktejlky a v mimořádných případech i sukně s blůzkami.

Nedílnou součástí dámské výbavy je rovněž kabelka, takzvané psaníčko, do něhož se vejde kapesník, toaletní potřeby a dekorativní kosmetika, jako pudr nebo rtěnka. Opravdové dámy se neobejdou bez šperků, které zdobí krk, ušní boltce, zápěstí a v některých případech i temena hlavy. Plesové čelenky byly oblíbené v sedmdesátých letech minulého století a svou renesanci zažívají po půl století zase.

Plesové šperky mají být okázalé, ale nesmí působit lacině. Šperky určené na bály jsou obvykle vyrobeny z korálků nebo třpytivých broušených zirkonů. Jejich úkolem je přitáhnout pozornost a zaujmout v první sekundě. S níže uvedenými sadami bude každá žena hvězdou společnosti. Jsou luxusní a vyvážené. Vy je ještě nemáte?

argentine-tango-2079964_1920 (2)

PLESOVÉ SADY:

Srdíčkový plesový set náušnic a náhrdelníku se zirkony – klasická sada s výrazným náhrdelníkem bude slušet každé ženě. Šperk tvoří nespočet broušených třpytivých zirkonů

Plesový set náušnic a náhrdelníku se zirkony SLZAdominantní šperková sada pro extravagantní ženu. Výrazné náušnice doplňuje centrální šperk v dekoltu.

Plesový set náušnic a náhrdelníku se zirkony – pavoučí síť – naprostá symetrie luxusu a vkusu. Perfektní šperk hodící se pro dokonalou ženu

Plesový set náušnic a náhrdelníku se zirkony MAGIE – magická krása nesmí na žádném plese chybět. Smyslný design má slušivý charakter u žen napříč věkovým i sociálním spektrem

Plesový set náušnic a náhrdelníku se zirkony OČKO – moderní design padne jako ulitý mladým a nevázaným ženám, které nechtějí zapadnout v davu a vědí, co jim sluší