NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Růženec ochrání před neštěstím

Růženec, jako symbol křesťanských modliteb. Růženec, jako talisman pro štěstí. Růženec, jako historický artefakt. Kdysi byl součástí každé domácnosti, dnes je k vidění spíše výjimečně. Přestože ho běžně nenajdete za výlohou v krámech, ani v regálech supermarketů, lidé na jeho magické poslání nezapomněli, věří v jeho kouzlo ochrany a chtějí ho vlastnit.

rosary-1211064_960_720

Jaký má význam?

Původní význam růžence má čistě náboženský podtext. Věřící jej používali pro počítání takzvaných „desátků“, které jsou součástí třech růžencových modliteb - radostné, bolestné i slavné. Babičky našich babiček je odříkaly každý večer, aby si u boha vyprosily hojnost úrody i zdraví. Slova růžencových epištol jsou odrazem legendy o životě Ježíše Krista, jehož věřící považují za svého spasitele. Skládají se z padesáti „Zdrávasů“ a pěti „Otčenášů“.

Jak vypadá?

Růženec má jednotný manuál pro svou výrobu. Obsahuje pět sad po deseti kusech kuliček, které v rukou věřícího fungují jako počítadlo. Jsou spojeny v jeden celek řetízkem, jehož konec i začátek (alfa i omega) znázorní křížek. Postavení růžence má na celém světě přesně danou formu, měnit je možné pouze barvu a užitý materiál. 

girl-2632807_960_720

Co kus, to originál

Nejoblíbenějším materiálem jsou bižuterní prvky, perličky, sklíčka a kamínky. Růženec lze vyrobit i svépomocí a být přitom kreativní. Použijte kávová zrna, plody šípků, rozinky nebo gumové medvídky. Krásou si nezadají s výtvory z rukou mistrů. Nevýhodou je, že nevydrží navěky a rychle podlehnou zkáze.

Klasikou české výroby je RŮŽENEC ZE SKLENĚNÝCH MAČKANÝCH PERLÍ v červené barvě. Každá perlička má průměr 8-10 mm a pěkně se vejde do dlaně i mezi prsty. Perly pojí jemný, dozlatova tónovaný řetízek. Výrobcem je jablonecká firma, která je díky bohatým zkušenostem považována za špičku v oboru a jejíž produkty mají punc kvality.

candles-2903063_960_720

Ikona chránící děti

Víru v nadpřirozené schopnosti již růženci nikdo neodpáře. Lidé, kteří náboženskou ikonu nosí u sebe (v kapse, kabelce, tašce, peněžence) mají podle esoteriků mimořádné štěstí a jsou chráněny před zlem a utrpením.

Dětem náleží panenská úprava, bělostné čistoty duše. Jako stvořený je RŮŽENEC ZE SKLENĚNÝCH MAČKANÝCH PERLÍ V BÍLÉ BARVĚ. Obvykle se pořizuje už krátce po porodu, lidově řečeno „do kolébky“. Stejně tak ho lze darovat u příležitosti prvních narozenin, při nástupu do školy, v době prvního svatého přijímání nebo kdykoliv se naskytne významnější příležitost. Přestože se děti ještě modlit neumějí, posvěcený talisman je ochrání zprostředkovaně.

Růženec pro dospělé

Neotřelé vzezření má RŮŽENEC Z DŘEVĚNÝCH KULIČEK HNĚDÉ BARVY. Unikátní teologická ikona, hodící se pro ženy i muže, bude ideálním dárkem po všechny věkové kategorie, bez rozdílu sociálního i společenského postavení. Skvěle se hodí jako doplněk v naprostém soukromí pro chvíle vlastního zamyšlení a usebrání, stejně tak je příhodný jako starožitná dekorace, umístěná veřejně k obdivu v interiéru.

Na poslední cestu

Starým a nemocným pak poslouží RŮŽENEC ZE SKLENĚNÝCH BROUŠENÝCH PERLÍ V ČERNÉ BARVĚ. Vkusný design broušených sklíček zaručí tisíce odlesků barev, které lahodí oku i duši. Růženec působí uklidňujícím dojmem, stane se symbolem nalezení pokoje a útěchou ve chvílích strádání a bolesti. I lidem nevěřícím evokuje symbol naděje ve věčný a posmrtný život.