Růženec jako patron řidičů
Dnes můžete vidět růžence všech možných barev a tvarů především na zpětných zrcátcích v automobilech.
Znáte ale vůbec jeho původ a význam?
/ruzenec-ze-sklenenych-mackanych-perel-v-ruzovo-bile-voskove-barve-/
/ruzenec-z-mackanych-kulicek-v-ruzove-barve-doplneny-o-6-brousenych-kulicek-v-cerne-barve/
/ruzenec-ze-sklenenych-brousenych-perli-v-cerne-barve/
Růženec, jak ho známe dnes, pochází již ze středověku. Jedná se o modlitbu katolické církve. Tato modlitba má své kořeny v modlitbě žalmů, kdy ranní křesťané přejali žalmy jako podklad pro své modlitby, ve kterých lidé poznávali svého Boha a spasitele. Žádali o milosrdenství, odpuštění hříchů a milost.
Růženec se označoval jako pomůcka, která má podobu provázku s korálky a křížem. Pomůcka sloužila jako počitadlo modliteb.
V dnešní době se růžence vyrábějí ze všech možných materiálů.
Dříve byly vyráběny například ze dřeva, textílií nebo slonoviny. Postupem času bylo možné vidět růžence z mramoru, safíru nebo křišťálu. V současné moderní době je nejčastěji zvoleným materiálem sklo, plast nebo dřevo. Korálky většinou spojuje kovový řetízek, který může být vyroben z bižuterního kovu, chirurgické oceli, stříbra a dalších kovů různých barev a tvarů.
V dnešní době růženec nejčastěji slouží jako patron řidičů.
/auto-ruzenec-ze-sklenenych-mackanych-perel-797/
/auto-ruzenec-ze-sklenenych-brousenych-perli-v-ruzove-barve-/
/auto-ruzenec-ze-sklenenych-mackanych-perel-837/
Pokud však řidič nebude jezdit bezpečně, žádný předmět ho samozřejmě neochrání. V tomto případě funguje ale růženec jako tak zvané upozornění. Pokud má řidič růženec stále před očima, může ho určitým způsobem ukáznit a tak i připomenout, že by měl jezdit bezpečně. Z tohoto důvodu růžence visí právě na zpětných zrcátcích vpředu auta.