NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

PLASTOVÉ dědictví burcuje z letargie

Jsou všude. I na nejhlubším místě planety, v Mariánském příkopu, lze bohužel nalézt igelitové tašky. Veřejnost o tom přesvědčil americký vědec Victor Vescovo, který se potopil téměř 11 kilometrů pod mořskou hladinu. Kromě toho, že objevil čtyři nové živočišné druhy, na něj čekal neutěšený pohled.

I to nejvzdálenější dno oceánu pokrývají mikrotenové sáčky, igelitky, obaly od cukrovinek a kusy plastů. Vlivem proudění se dostaly i tam, kde by je člověk absolutně nečekal. Již několik měsíců vědci pracují s informací, že se plastové znečištění v podobě mikročástic nachází i žábrách a žaludcích ryb, které jsou v mořích a oceánech loveny pro potravinové využití. Nález plastových částic (po nedávném odhalení plastového ostrova v Tichém oceánu) v takové hloubce a vzdálenosti od kontinentů, na místech, která byla doposud považována za pustá a k životu nehostinná, je dalším znepokojivým objevem.

100898523_plasticpollutioninoceans-creditdavidjones

Pán Bůh s námi, pokud přístup k likvidaci plastů nezměníme. S nápadem, jak je produktivně využít, přišel Kanaďan Robert Bezeau. Staví z nich krásné domy, v Panamě dokonce vznikla první plastová vesnice z PET lahví. Jakkoliv se to zdá bizardní, na výstavbu domu o 100 metrech čtverečních obytné plochy je potřeba 14 tisíc plastových lahví.

Plastové domy jsou stavěny pomocí železných konstrukcí, jež lahve vyplňují. Domy jsou prý odolné proti zemětřesení a mají výborné izolační schopnosti. Je tak dost dobře možné, že se právě touto cestou budou v budoucnu ubírat stavitelské směry. Inspirací, nechť je nám uskupení, sdružující se pod značkou plasticbottlevillage, která nejenže uvádí ty nejodvážnější myšlenky v reálný svět, ale zároveň burcuje všechny lidi, aby pro ekologii země něco udělali.

HomePage_Photo3

/FOTO: http://outsidersweb.it/, plasticbottlevillage, puregreenmag.it//

Aby se plastový odpad nestal naší zkázou, buďme na sebe přísní, co se jeho třídění týče. Mějme na paměti, že osud naší planety držíme pevně ve svých rukou. Čas, který je nám zde k žití vyměřen, je v porovnání s evolucí planety naprosto zanedbatelný. Nezanedbatelně ale působí naše zásahy.

Poznávacím znamením všech milovníků přírody je EKOLOGICKÝ BIO TALISMAN

NÁRAMEK Z LÁVOVÝCH KAMENŮ S KŘÍŽEM – dvacítka lávových korálkových kuliček a v kombinaci se symbolickým křížem se velmi dobře hodí k lidem, kteří vyznávají přírodní zákonitosti a ekologické smýšlení je pro ně alfou a omegou