NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Oktoberfest, aneb pivo teklo proudem

Mnichovský Oktoberfest, aneb svátek piva, má za sebou 186. ročník. Stejně jako v minulých letech na něj zamířily miliony milovníků zlatavého moku z celého světa. Neodradila je ani stále se zvyšující cena piva.

Za tuplák piva fajnšmekři zaplatili mezi 10,80 a 11,80 eura (280 až 306 korunami). Na pivní slavnost, která nemá ve světě obdoby, jezdí rodiny, kamarádi i celé zájezdy. Vychutnat si mohli typické bavorské značky, jako Augustiner, Paulaner, Spaten, Löwenbräu, Hacker-Pschorr nebo Hofbräu. Jako pochutiny nikdy nezklamou typické klobásky, preclíky nebo grilovaná kuřata, kterých se letos snědlo statisíce.

girl-1979269_960_720

Letošní ročník se navíc nesl ve znamení boje proti globálnímu oteplování. Symbolikou boje za zdravé klima se stal takzvaný „neutrální stan“, jehož osazenstvo podporovalo ekologičtějšího topení a vaření v Peru nebo financováním výsadby lesů v bavorských Alpách.

Na bezpečnost 6,3 milionů návštěvníků, kteří si dopřávaly hektolitry piva a celkem se jim podařilo zkonzumovat 7,3 milionu litrů, dohlížela zhruba padesátka kamer, šest set policistů a zpřísněná bezpečnostní opatření. To ale nic neubralo na skvělé náladě, která je přímo nakažlivá.

Ani letošní ročník se neobešel bez typického výjevu, jímž jsou bavorské kroje. Lederhosen a tralaláček na mužské hlavě jsou považovány za součást nepsané uniformy. Stejně tak vypadají stylově v bavorském kroji s korzety, živůtky a bohatě kasanými sukněmi zdejší ženy, které vynikají uměním unést až osm tuplákových sklenic v jedné ruce. Rekord však drží bavorský číšník Oliver Strümpfel, který jich najednou odnese devětadvacet.

oktoberfest-819716_960_720

Pro milovníky zlatavého moku:

Náramek z kůže Diesel – unikátní pánský doplněk, který je sexy, módní a působí dobře v každé situaci. Pro štamgasta se stane ozdobou, kterou jistě ocení.

Článkový náramek z chirurgické oceli – excelent mezi náramky. Noblesní design býval doménou vyšší společenské třídy, k níž můžete patřit i vy.

Náramek Quattro chain – pořádný řetěz pro pořádný chlapy. Náramek z chirurgické oceli ve formátu řetěz je doplňkem, který má šmrnc a styl.

Proplétaný náramek Games of Thrones – moderní šperk, který kombinuje kov a kůži, je odrazem úspěšného muže

Pánský náramek xXx ve stříbrno černém provedení – nejlepší mezi nejlepšími. Okouzlující náramek pro okouzlujícího muže. Extra doplněk pro pořádné frajery. Tenhle musíte mít!

people-1284516_960_720