NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Náušnice na mužnosti neubere

Pánské náušnice? Dříve nemyslitelný mužský doplněk, dnes běžný element, který se řadí mezi unisex šperky. Vyznavači zdobení mužských ušních boltců jsou považováni za průkopníky extravagance v Čechách a zejména starší generace se na ně dívá přes prsty. Nutno říct, že zcela neadekvátně.

Naprosto „out“ je představa, že muži, kteří nosí náušnice, jsou zženštilí nebo gayové. Ušní šperk není ani znakem příslušenství k určité argotické skupině a není ani známkou revolty, či protestu. Přesto se muži, kteří náušnice používají, doposud často setkávají s diskriminací. Není výjimkou, že s ozdobou nemohou chodit do některých typů zaměstnání.

Že dříve byly náušnice pouze doménou žen? Z historického pohledu je toto možné tvrdit pouze v určitých časových milnících středověku a novověku. Málokdo totiž ví, že móda zdobení uší k nám přišla z Blízkého východu a sahá až k datu 3000 let před naším letopočtem. V té době se náušnice používaly především pro určení náboženské či kmenové identity nositele. Byly ukazatelem sociálního statusu jedince v komunitě a známkou bohatství a prosperity.

pexels-photo-2121541

Páni nosili náušnice dřív, než ženy

Jedním z prvních uživatelů byl i král Tutanchamon. Náušnice o mnoho století později prokazatelně nosili i námořníci, kteří věřili, že pokud by ztroskotali a někdo objevil jejich utonulé tělo, udělal by jim výměnou za drahý šperk slušný pohřeb do země.

První mužské náušnice byly z vyřezávaného dřeva, kamene či slonové kosti. Indiánské kmeny používaly náušnice, které se podobaly velkým háčkům nebo tyčinkám s ostrým hrotem.

Námořnické náušnice byly kruhové nebo se imitovaly knoflíky, vyrobené ze zlata nebo stříbra. Historickým designovým pojetím se ostatně pánská móda inspirovala i dnes.

pexels-photo-2777685

Ty nejlepší trendy naleznete ZDE:

Náušnice z chirurgické oceli s motivem Superman

Náušnice z chirurgické oceli s motivem Smajlík

Náušnice z chirurgické oceli s motivem Šachovnice

Náušnice ve tvaru šroubu z chirurgické oceli

Náušnice z chirurgické oceli s motivem Pirátská lebka

Pecičky z chirurgické oceli a silikonu s motivem Jin- Jang

Pecičky z chirurgické oceli a silikonu s motivem Hippies

Černé náušnice z chirurgické oceli s motivem hvězdy

Náušnice z chirurgické oceli s motivem ozubené kolo

Pirátské kruhové náušnice z chirurgické oceli