NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Moravská líheň módních talentů

100 důvodů pro design jako show, na kterou se nezapomíná. 100 let jedné školní oděvní tradice, která tvořila textilní historii v Česku a přežila svého nejslavnějšího parťáka – oděvní gigant OP se slavnou značkou HIS a William&Delvin. Všichni, kdo milují módu a vědí, že zlaté české ručičky patří mezi nejlepší na světě, se sjeli do „výrobny“ talentů na Hanou. Vzpomínali a kochali se.

OP bylo největší textilkou ve střední Evropě. Oblékalo celebrity i politiky, zaměstnávalo 10 tisíc pracovníků. S nástupem ekonomické krize neustálo tlak, zejména asijské konfekce a po letech agónie zkrachovalo. Ba co víc, ani tento osud nestačil a dílo zkázy bylo dokonáno 28.6.2014 odstřelem budov. Demolice, která v Česku neměla obdoby, dokonce na nezbytnou dobu uzavřela i estakádu dálnice D46, která v okolí prochází.

Zkáza továrny, která byla postavena na šesti šestipatrových budovách v letech 1957-1960, dokázala, jak pomíjivá dokáže být světská sláva. O to, aby „město módy“ neskončilo v propadlišti dějin, se ambiciozně starají absolventi školy Designu a módy. Pochodeň módního návrhářství, přehlídek, modelů a návrhů nesou s největší hrdostí dál.

Pamatujete na slavné přehlídky OP Prostějov Profashion?

V foyer prostějovského kina Metra a přilehlého parku bylo možné v minulých dnech nahlédnout do backstage mezi nejslavnější modelky. Zavzpomínat na slávu Oděvního podniku, který udával módní směr přes desítky let a tvořil oděvní konfekci, co se vyvážela do celého světa, přijela smetánka českých návrhářů. Oděvní škola krejčovská přitom fungovala v Prostějově již o čtyři desítky dříve, než samotný oděvní gigant.

Na čest památce všech křejčířů a krejčových se na place potkaly i takové stálice, jako Aneta Vignerová, Olo Křížová, Nikola Buranská. Lenka Čepáková nebo Pavel Řezáč, aby světu představili kolekce známých i začínajících návrhářů. Právě těch byl, je a bude Prostějov líhní.

Čas nelze zastavit, ani jej chytit za pačesy. Lze jej pouze zaznamenat, změřit a poté vzpomínat.

/video: youtube/

Dámský fitness náramekchytré hodinky v typicky ženském designu a s kovovým řemínkem mají nespočet funkcí, které nadchnou každou aktivní a moderní ženu. Kompatibilní pro Android 4.4 nebo iOS 8, aplikace WearHealth

Smartwatch pro pánymotivační přístroj, který dokáže vyhodnotit každou sekundu vašeho bytí. Přehledný 1,56" dotykový LCD displej dává svému nositeli pocit Agenta 007. Stejně efektivně zapůsobí všechny ostatní funkce, jako integrovaný mikrofon, SMS, záznam o přijatých a nepřijatých hovorech a SMS, bluetooth 3.0, slot na micro SIM kartu, 0,3 Mpx fotoaparát, krokoměr, monitor spánku, přehrávání hudby, slot na micro SD kartu, notifikace - upozornění z veškerých mobilních aplikací (zprávy z Messengeru, Facebooku, WhatsAppu, e-mailu, apod.), budík/kalendář/kontakty, remote camera a alarm