NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Modré z nebe pro dělníky, hýčkejte si je!

Hledá se dělník, který vydrží a nezdrhne. Je to největší paradox novodobé ekonomiky. Přestože ještě nedávno se mělo za to, že veškerou manuální práci brzy zastanou výhradně jen stroje, nejhledanějším zaměstnancem minulého roku je dělník, alias operátor výroby. Firmy se o lidi, kteří chtějí manuálně pracovat a jsou ochotné makat ve vícesměnných provozech doslova přetahují. Kdo by to ještě před pr lety řekl?!

Personalisté jsou zoufalí. Najít člověka, který něco umí, je těžké. Ale ještě těžší je si takového člověka udržet. Vysokou fluktuaci se nedaří stopnout ani se zvedajícími se platy a dalšími benefity. Dnes je dělník „pán“ a může si vybírat. Situace už je tak zoufalá, že firmy svým lidem přidávají i přesto, že produktivita práce stagnuje.

Více než polovina všech pracovních inzerátů lákala na dělnické pozice do výroby. Nábory nabízejí doslova „modré z nebe“. Kromě náborových příspěvků, odměn za výkon a stravenek jsou trendy příspěvky na kulturu, sport, rekreaci i za loajalitu!

hustle-and-bustle-1738072_1920 (2)

Jako tažní ptáci

Ano, slyšíte dobře. Loajalita je to, co firmy nejvíce u svých zaměstnanců postrádají. Fluktuace lidí je nešvar, který se stupňuje a přidává vrásky všem, kdo musí prchající pracovníky nahradit. Sotva si mistři dělníci zaškolí, sotva dělníka mezi sebe přijme kolektiv, objeví se lepší nabídky a pracovník je fuč. Ze dne na den, z hodiny na hodinu. Někdy mu stačí jen pár stovek navíc a ještě ve zkušební době berou roha.

Jak z toho ven? Firmy zatím zkoušejí nejrůznější finty. Prémie za docházku (která by měla být samozřejmá), prémie za uzavření sňatku i narození dítěte (zavání diskriminací) nebo příspěvky na školní pomůcky vašich dětí (co na to říct). Snaha přesvědčit dělníky, že stojí za to u firmy zůstat, zve do firem kouče, kteří mají za úkol vytvořit z kolegů týmové hráče, kteří k sobě chovají citové vztahy a jejichž práce se zároveň stane koníčkem. Nakolik je tato vize reálná, ukáže čas.

Pointa je jasná. Máte-li ve své blízkosti pracanta, který dře za pár kaček a drží hubu, ani nemukejte. Mohli byste o něho přijít a nového fachmana jen tak nenajdete.

woman-2759503_1920 (2)

Pozornost pro vašeho parťáka. Nešetřete s díky a projevte jim svou náklonnost jinak, než penězi:

Fitness náramek W8 – moderní zařízení, které dokáže uhlídat fyziologické procesy, porovnat chvíle aktivity a momenty stvořené k odpočinku. Hlavní funkce: bluetooth synchronizace, profesionální detekce srdeční frekvence, vyhledávání Vašeho telefonu, vzdálené ovládání fotoaparátu ve Vašem telefonu, sportovní trenér, monitoring spánku, upozornění na nutnost pohybu, velký barevný OLED displej 0.96´, měření krevního tlaku, měření krevního tlaku, měření krevní saturace

Smart watch Z60 – hodinky, které díky svým funkcím pomáhají udržet zdravý životní styl nebo dosáhnout osobních cílů. Funkce: volání, SMS, záznam o přijatých, nepřijatých hovorech a SMS, notifikace z veškerých aplikací v telefonu, bluetooth 3.0, slot na micro SIM kartu, přehrávání hudby, alarm, fotoaparát, remote camera, záznam zvuku, krokoměr, budík/stopky/minutka/kalendář, galerie, profily pro oznámení