NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

K moři vyrazí jen 1/3 Čechů

Dovolená 2020 u moře bude! Jen v zcela jiném formátu, než na který jsme byli zvyklí. Přestože v těchto dnech dochází k maximálnímu uvolnění všech překážek, které v důsledku covidové epidemie bránily cestování k moři, na letní dovolenou do Středomoří se nakonec vydá jen 1/3 obvyklého počtu Čechů. Pláže tak budou nejspíš poloprázdné a nezmění to ani rapidní propad cen.

Poté, co zájezdy hromadně zrušily největší české cestovky, hoteliéři se probrali ze snů a došlo k restartu cen. Dnes lze stejný zájezd pořídit až o třetinu levněji, než při bookingu na jaře. A na to mnozí dovolenkáři slyší. Jiné ale před strachem z možné nákazy nepřesvědčí ani lákavá dumpingová cena.

beach-84533_1920 (2)

Podle ankety Seznamzpravy.cz letos 36,8% lidí stráví svou dovolenou doma, 32,9% se bude rekreovat v tuzemsku a pouze 30,3% lidí odjede k moři. Nejčastěji na Jadran nebo k moři Egejskému.

Přestože se hoteliéři všemožně snaží navnadit co největší počet klientů, opatření, která musí ve svých hotelích udělat, nejsou nezanedbatelná. Co vás tedy v hotelu čeká a nemine?

All inclusive bude jen na papíře. Respektive musí člověk počítat s tím, že bude v jídelním servise obsluhován, tudíž si bude moct určit, co by chtěl jíst, ale nebude si moct svůj talíř sám nabrat. Další omezení se bude týkat kapacit bazénů, kdy je za bernou minci brán fakt umístění pouhých 15 lidí na 100 metrů čtverečních vodní plochy.

portugal-3029665_1920 (2)

Co se roušek týká, povinné budou v hromadných dopravních prostředcích, jako jsou autobusy, letadla i transfery. Rozestupy budeme muset dodržovat i u moře. Týká se to i rozmístění lehátek na plážích. Hlídat rozestupy budou městští policisté i bezpečnostní agentury. V některých zemích, kde je zdravotní riziko minimální, půjde pouze o doporučení. V zemích, kde epidemie udeřila silně, jsou opatření ještě silnější. Na plážích se například objevují i plastové boxy nebo místa označená páskami. Za porušování pravidel proti šíření nákazy mohou být uděleny i pokuty.

Pláže se k překvapení všech otevírají i v Itálii a ve Španělsku. Kam lze bezpečně vycestovat ukazuje semafor vlády ČR, která rozlišuje země ve třech stupnicích bezpečnosti. Do zemí označených zelenou barvou spadá Řecko, Bulharsko, Rumunsko, Maďarsko, Německo, Rakousko, Slovensko, Slovinsko, Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Švýcarsko, Finsko, Norsko, Kypr nebo Island. Lidé cestující do těchto států nebudou muset mít negativní test na koronavirus. Stejně tak ho nemusí mít ani turisté přijíždějící z těchto států do tuzemska.

Do oranžové zóny spadá Španělsko, Francie, Itálie, Portugalsko, Malta, Irsko, Belgie, Nizozemsko nebo Dánsko. I do těchto států mohou Češi odjíždět bez toho, aniž by měli u sebe negativní test na covid-19. Turisté z těchto států, kteří budou přijíždět do Česka, ho ale u sebe musí mít.

surf-1533278_1920 (2)


Ať už si letošní léto užijete v Česku nebo se směle vydáte k nejbližšími moři na pláž, mějte s sebou talismany pro štěstí. Letos je budeme potřebovat.

Set náušnic, řetízku s přívěskem a náramku ve tvaru čtyřlístku – nádherná sada, která bude zdobit krk, uši a zápěstí a udělá z každé ženy doslova krasavici

Náramek z lávových kamenů Fit II – tento náramek se stane vaší láskou, nejenže je esteticky dokonalý, ale zároveň láva pozitivně ovlivní zdraví

Dámský náhrdelník Srdce v láhvi – šperk v úchvatném designu vám budou ostatní doslova závidět