NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Je libo kapříka? Sezóna výlovů začala

Máte rádi ryby? Máte rádi kapry, vůni svařeného vína a pohled na silné rybáře tahající z vody plné sítě? Pak si nenechte ujít smršť výlovů rybníků, které jsou pro říjnové období typické a v těchto dnech právě začínají.

Zažít atmosféru nefalšovaného výlovu by měl na vlastní kůži každý člověk. Musí se sice počítat s rozmary počasí a dobře se obléct, na škodu nejsou ani, pro všudepřítomné bahno, zvýšené holínky. Zážitek ale určitě bude stát za to.

carp-317196_960_720

Výlovy probíhají od časných ranní hodin, kdy zkušený porybný zahájí vstup desítky rybářů do vody odpuštěného rybníku, aby postupným utahováním sítí vytáhli na břeh všechny vykrmené ryby. Na břehu pak za zvuků muziky a doprovodného programu dochází k třídění úlovku podle druhů do kádí.

Divácky atraktivní zážitek končí ochutnávkou vylovených a na grilech upravených kousků, určených o okamžité spotřebě. A o tom, že jde o gurmánský zážitek, po kterém se budete mlsně olizovat, není třeba polemizovat.

Většina z vylovených kaprů je určena pro vánoční trh, respektive štědrovečerní stůl. Kapři se od výlovu do prodeje na adventních trzích budou dva měsíce čistit v sádkách, aby se zbavili zápachu a bahnité příchuti.

Největší české výlovy standardně spadají do okolí jihočeských rybníků. Od 11. do 13. října vydají své bohatství rybník Rožmberk a Třeboň. O týden později se bude lovit i na Moravě. Mezi největší moravské rybníky, kde je výlov slavnostní událostí spojenou s jarmarkem patří rybník Olšovec u Jedovnic a Hradecký rybník v Tovačově. Tam výlovy proběhnou od 19. do 20. října.

fisherman-797982_960_720

Pro milovníky rybářské tradice:

Náramek z pravé kůže s přívěskem ryby – Nádherný doplněk zápěstí, který nenechá nikoho na pochybách, že jste každým coulem vodním živlem.

Zaplaťte Vaši objednávku ON-LINE a získejte dopravu ZDARMA při nákupu nad 599 Kč

V objednávce zadejte kód kuponu: PLATIMONLINE
Akce se vztahuje na platbu kartou a bankovním převodem při doručení na pobočky Zásilkovny!