NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Hrdina z dálnice: pan kamioňák!

Řidič hrdina. Velkou duchapřítomnost a umění rozhodnout se v okamžiku projevil řidič kamionu, který nedávno na dálnici u Prostějova zabránil hromadné dopravní nehodě. Svým návěsem zatarasil cestu Renaultu, který vjel do protisměru. Andělé strážní byli v ten den v pohotovosti.

Nestandardní situace. Už tak přetížená dálnice D46 u Prostějova by si málem vybrala svou daň, nebýt pana kamioňáka, který svým zásahem zachránil nejeden život. Poté, co spatřil v protisměru osobák, neváhal svým tahačem zablokovat oba jízdní pruhy. „Normálně jsem to zlomil skrz celou šířku dálnice. Chtěl jsem zastavit provoz, aby se nikomu nic nestalo. Jel jsem velkým vozem, takže si každý rozmyslí přetlačovat se se mnou,“ říká s úsměvem muž, který si odvedení policie a Besipu převzal za svůj počin ocenění.

znacka-dalnice-protismer-co-delat

Vyvrací tak mýty o tom, že všichni řidiči kamionové přepravy patří do jednoho pytle a na tuzemských silnicích jsou za piráty silnic.

Z velmi nebezpečné situace vyšli všichni bez sebemenšího škrábnutí. Díky blokaci kamionu se mohlo osobní auto v klidu otočit a dálnici na první sjezdu v Prostějově opustit. Za volantem Renaultu policisté zjistili seniora, který si směr jízdy patrně neuvědomil. Za jeho chování mu hrozí tučná pokuta a zákaz řízení až na jeden rok.

Chybování v pohybu na českých dálnicích je stále častější. Zlepšení orientace ve směru jízdy by měly napomoci typické dopravní značky, mající informační a výstražný charakter. V zahraničí se vyskytují běžně, v Česku jsou zatím vzácností.

pexels-photo-172074

Přestože se manévr, v jehož důsledku došlo k otočení závadného vozidla, v Prostějově osvědčil, v běžném provozu jej experti vylučují. Otáčení na dálnici v plném provozu rovná se risk se smrtí. Jediným správným řešením je co nejrychleji zastavit u kraje a je jedno kterého, nechat zapnutá výstražná světla, odejít mimo dálnici a problém ohlásit na tísňovou linku.

Abyste se v autě cítili bezpečně, pomůže zajistit autorůženec. Amulet pro štěstí bývá umístěn na palubní desce, bočních dveřích nebo pověšen na zpětném zrcátku. Mějte ovšem na paměti, že podle předpisů nesmí bránit v zorném poli řidiče. Navodí pocit klidu a pohodové jízdy. Jak by také ne, když s vámi skrze náboženský symbol pojedou všichni andělé strážní.

AUTORŮŽENEC ZE SKLENĚNÝCH MAČKANÝCH PERLÍ – stylový doplněk každého vozidla. Ruční výroba z červeného granitu se velmi dobře hodí jak do vozů sportovních, tak do sedanů i limuzín. Výrobek, české výroby, pochází z dílny firmy JHP Duňka, s.r.o. z Jablonce nad Nisou, která se pyšní tradicí od roku 1992.

man-802120_960_720