NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Holky (z naší školky) nestárnou

Holky z naší školky, kdepak ty fajn holky jsou? Nesmrtelný hit Kotvalda a Hložka s sebou nese poselství všem generacím. Kamarádky, které člověk potká v okamžiku svého dětství, jsou nezapomenutelné parťačky, se kterými bylo zažito spoustu zábavy a na které by se nemělo po zbytek života zapomenout.

Již v útlém dětství se rodí přátelství, které vrstevníky provází na jejich cestě k dospělosti. Vztahy, navázané v době školních a předškolních let, bývají pevné. Z děvčat se stávají přítelkyně na život a na smrt, svěřují se navzájem se svými prvními láskami, chodí si na svatby a mnohdy se kamarádí i jejich děti.

Co se škádlívá, to se rádo mívá

Vynechat kluky z této vztahové idyly by ale bylo hříchem (a v dnešní době i diskriminací). Právě na klučičí pocity totiž známý hit pěje ódy. I když se občas pozlobí, není žádnou výjimkou, když mezi holkami a kluky v pozdějším věku přeskočí jiskra a zahoří v nich láska. Manželství mezi dětskými protagonisty se prý řadí mezi ta šťastnější

Jé, jé, jé, kdepak ty fajn holky jsou, a kde mají cůpky svý, ty naše lásky tříletý. Pá, pá, pá, říkáme dál před školkou, to se ví, léta jdou, ale ty holky nestárnou.“

Text Pavla Žáka na hudbu Karla Vágnera, hit z roku 1983, který vtipně popisuje proměnu chlapců v mladé muže, děvčata v mladé ženy a vzájemné vztahy mezi nimi. V době své největší slávy bylo prodáno více než 2,5 miliónů elpíček. „Byla to pecka, která se nám vymkla z rukou,“ vzpomíná skladatel Vágner, který prvotní melodii vymyslet při hraní tenisu.

Hit bezesporu katapultoval zpěváky Kotvalda a Hložka na vrchol kariéry. Dodnes se hraje na oldies diskotékách i oslavách a je vyžadován i při koncertech zmíněných protagonistů, kteří již vystupují zásadně pouze sólově. V rámci své oblíbenosti duet vyhrával první příčky hitparád mnoho měsíců v osmdesátých letech a v novém mileniu pak obdržel titul soutěž „To byl náš hit!“

Původně mělo být v textu obsažena trojice až čtveřice dívčích jmen. Nakonec jich bylo připsáno dalších dvacet. Všechny holky se chtěly z úst nejslavnějšího duetu slyšet. Všechny Majdalenky, Apolenky, Veroniky, Věrky, Zdeňky, Majky, Lenky, Moniky a mnoho dalších mohou právě teď zavzpomínat, jaké to tehdy před 37 lety bylo.

children-817365_960_720

/video: youtube.com/

 

Pro nejvěrnější kamarádky:

Náramek z rhodiované bižuterie Infinity – nekonečno vás bude dělit od okamžiku, kdy svou věrnou kamarádku poznáte a od té chvíle vás bude provázet celým svým životem. Jako dvě pokrevní sestry, které by za sebe položily život. Decentní šperk je této oddanosti důkazem.

Náramek z lávových kamenů leopard – spojení přírodní síly s odhodláním mysli. Není lepšího znázornění symbiózy fyzických a duševních předpokladů pro celoživotní přátelství. Přátelství dvou žen sílí a roste s každým prožitým okamžikem.

Náramek z pravé kůže oko – oko vidí vše, co se kde šustne. V přátelství je dobrým rádcem i pomocníkem. Náramek je symbolem upřímnosti, otevřenosti a projevem vřelých citů vůči blízké osobě

 

Pro věrné kamarády:

Pletený náramek z přívěskem FRIENDS – nejen ženy sob navzájem vyjadřují pocity a emoce. Unisex náramek „Přátelství“ se hodí jako multikulturní ikona myšlení na sebe napříč celospolečenským spektrem. Je všeříkající. Více slov netřeba.