NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Hand made adventní věnec: JAK NA TO?

K Adventu neodmyslitelně patří adventní věnec. Známe ho všichni a s největší pravděpodobností jsme ho domě měli, máme nebo budeme mít všichni. Jeho historie není dlouhá. Původ je datován paradoxně až do 19. století, kdy se k jeho zakladatelům hlásí protestanté v Hamburku. Oproti vánočnímu stromku, jehož obyčej se datuje do 16. století, měl adventní věnec 300 let zpoždění.

Kdyby nebylo bývalo zvídavých dětí z misijních škol, které se neustále ptaly, za jak dlouho budou Vánoce, patrně by k adventnímu věnci ani nikdy nedošlo. Teolog Johann Hinrich Wichern vyrobil dřevěné kolo, na které nalepil 19 malých červených svíček pro všední dny a 4 bílé svíce pro neděle. Každý den se zapalovala další svíčka, v neděli velká bílá, v ostatní dny malá červená.

advent-3883171_1920 (2)

Adventní věnec má dnes ustálenou podobu pomocí čtyř svíček, které se postupně rozsvěcují každou neděli. Přestože donedávna byl typický kruhový tvar, který byl symbolikou „věčné cesty a věčného života“, dnes se od skrytých významů upouští a i adventní věnce začínají podléhat módě. Trendům jsou poplatné barvy, ale i materiály.

Dříve byl nutností korpus z jehličí a zdobení přírodními materiály. Dnes jsou v kurzu věnce z textilií, sušených plodů nebo věnce nevěnce. Hitem letošní sezóny jsou podklady z dřevité kulatiny a svíce od nejmenší k největší vzestupnou tendencí za sebou.

 

Klasika je klasika

first-advent-4653170_1920 (2)

Vyrobit klasický adventní věnec zvládne i malé dítě. Korpus na adventní věnec můžete zvolit polystyrenový nebo slaměný. Na jeho pokrytí bude potřeba chvojí. Nejčastěji užívané smrkové má velkou nevýhodu v tom, že v teple obvykle nevydrží až do začátku Vánoc, proto se doporučuje používat chmelí jedlové, tisové nebo tůjové. Chvojí lze připevnit pomocí drátku (namotáváním) nebo připichováním pomocí špendlíků.

Na výzdobu lze použít naprosto vše. Jak umělé ozdoby, které je možné koupit v každém specializovaném krámě, tak přírodniny, jako šišky, sušené květy nebo sušené pomeranče, zázvor, skořice, anýz a jiné.

 

Kreativita je kreativita

balls-234698_1920 (2)

Není od věci trochu popustit uzdu fantazii a vyrobit si adventní věnec například z kávových zrn, šišek, oblázků nebo větviček. Mimo drátků je vhodné použít i tavnou pistoli, která přichytí i doplňky, které by byly drátkem těžko upevnitelné. Velkou novinkou je věnec z drhaného provázku nebo drátkovaný, k jehož zdobení lze použít originální přívěskové ornamenty:

Čtyřlístky – nádherné doplňky ze zirkonů v šesti variacích barev. Podle legendy nosí štěstí a hodí pro svou univerzálnost k každodennímu využití

Barevné lístky – nádherné blýskavé lístky zirkonů udělají parádu na každém věnečku, věnci, ale i jiné dekoraci. Doplněk má široké uplatnění.

Hvězdičky – hvězdiček není v systému zdobení vánočních dekorací nikdy dost. Jsou vděčnými aspekty a mají široké uplatnění i pro budoucí použití

Motýlci – vkusný kousek bižu, který elegantně zapadne jako dekor k věnečku jakéhokoliv druhu. Dostupný v šesti barvách.

Perly a zirkony – luxusní záležitost, který mění vnímání v světě zdobení. Přívěsek syntetické perly je dozdoben zirkony a působí velmi esteticky a prestižně.

Užijte si letošní Advent podle svých představ a udělejte si jej hezkým i designově.