NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Halloween je za dveřmi. Jste připraveni?

Máte rádi duchaření? Jste příznivci kostýmů a strašidelných převleků? Je vám blízký anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října? Pojďte se společně bát.

Původ halloweenských zvyků vychází z uctívání slavností Všech svatých, které připadají na 1. listopadu. Do Irska, kde má halloweenská kultura své kořeny, ji přinesli římští vystěhovalci, kteří se rozhodli slavit „dušičky“ již v předvečer a po svém. A to doslova. Vznikl Halloween, který se jako samostatný svátek uchytil i v Americe, kam ho v rámci migrace na Nový svět přivezli Evropané.

background-1298031_960_720

Praktickým výjevem Halloweenu je obecné veselí lidí v kostýmech a dětí, kteří chodí dům od domu a koledují o výslužku. Úkolem strašidelných masek je odhánět a mást zlé duchy, aby nevstoupili do příbytku žijících lidí. K tomu jim pomáhají i vydlabané dýně, které skrze své grimasy paradoxně působí jako ochrana před duchy.

Mezi nejznámější halloweenské obyčeje patří Trick-or-treating, což v překladu znamená „Dejte mi koledu, nebo vám něco provedu“. Děti v kostýmech obchází sousedy, zpívají koledy a získávají za ně drobné sladkosti. Pokud jim majitel domu neotevře, děti mu provedou mu drobnou lumpárnu.

Halloween získá pomalu, ale jistě i podporu v českých zemích. Nechodí se sice přímo koledovat po domech, ale děti převlečení do kostýmů, nejčastěji za zlé čarodějnice, se shromažďují v průvodech nebo slaví společně u ohně. Nedílnou součástí těchto halloweenských rejů jsou zpěvy, tance a záplava oranžové barvy, která je symbolem hojnosti a úrody, jež byla pro nadcházející týdny typická.

halloween-2019-4573141_960_720

Už máte i vy svůj strašidelný kostým? Tyto doplňky, které udělají halloweenskou masku dokonalou, vám nesmějí chybět:

Prsten – strašidelná lebka z chirurgické oceli – úžasný exponát, který ozdobí vaši ruku a stane se nepřehlédnutelným estetickým artefaktem. Dostupný v 10 velikostech

Lankový náramek s lebkami – designově originální šperk, který splňuje zásadu, že v jednoduchosti je krása. Na konci zdobného lanka jsou umístěny lebky. Na zápěstí drží díky svinovacímu efektu.

Řetízkový náramek s lebkamipětice spojených lebek pomocí oček je masivním exponátem, s nimž na pořádné halloween party rozhodně uspějete

Řetízek s přívěskem z chirurgické oceli ,,žiletka“ - doslova strach z vás bude vycházet s pořádkou žiletkou na krku, aneb „ostrej“ jako břitva

Náušnice z chirurgické oceli s motivem No Fear – doplněk ušních boltců pro pořádnou čarodějku nebo čaroděje. „Děs“ a „běs“ bude vaším nejlepším parťákem