NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Habsbursko-Lotrinská dynastie žije mezi námi

Potomci českých králů nevymřeli, ale spokojeně žijí mezi námi nebo se minimálně do Česka pravidelně vracejí. Češi často sledují, ba doslova hltají život potomků britské monarchie, ale o své vlastní „vrchnosti“ toho mnoho neví. Trošku škoda, nemyslíte?

Zejména strohé má veřejnost povědomí o Karlu I., který je považován za posledního českého krále, jenž vládl v letec 1916–1918 jako císař rakouský, král český, apoštolský král uherský a markrabě moravský. Přestože nikdy oficiálně českým králem korunován nebyl, snažil se ze všech sil chytit „otěže“ po svém prastrýci Františku Josefu I.

800px-Kroenung_Budapest_Karl_und_Zita_1916a

Jeho neslavná vláda v sobě nesla rysy řešení dopadů první světové války, kterou se všemocnými prostředky snažil zastavit. Mírová jednání byla ale stejně neúspěšná, jako jeho úsilí o národnostní smír v monarchii. Po rozpadu Rakousko-Uherska odešel do exilu. Zemřel roku 1922, v nedožitých 35 letech věku na zápal plic, ve vyhnanství na ostrově Madeira, kde je i pohřben. Z manželství se Zitou Bourbonsko-Parmskou, která pocházela v té době z nepřátelské Itálie, vzešlo 8 dětí, z nichž prvorozený František Josef Otto von Habsburg zemřel paradoxně jako poslední v roce 2011. Se svou manželkou měl 7 dětí a 22 vnoučat.

800px-Hochzeit_Erzh_Karl_und_Zita_Schwarzau_1911bb

V mužské linii by nástupnictví nejspíše připadlo jeho synovi Karlu Habsbursko-Lotrinskému, který je bývalým rakouským politikem a je stále označován jako arcivévoda, byť, stejně jako v Česku, byly v Rakousku šlechtické tituly zrušeny. Od roku 2002 je generálním ředitelem Organizace nezastoupených států a národů (UNPO). Z jeho svazku s Francescou Thyssen-Bornemisza má tři děti, kterým prozatím politika nic neříká.

Mužský následník a představil dynastie habsbursko-lotrinské, Ferdinand Zvonimír, je úspěšným automobilovým závodníkem a na sklonku minulého roku teprve poprvé navštívil Prahu. Jeho sestra arcivévodkyně Eleonora Jelena Habsbursko Lotrinská pracuje jako modelka. Druhá sestra Gloria Maria studuje.

Ferdinand_Habsburg

Potomci této slavné dynastie jsou dnes rozšířeni po celém světě. Karlova sestřenice Marie Beatrix Rakouská-d'Este, rovněž vnučka posledního rakouského císaře, žije v Česku, střídavě v Praze a na Vysokém Chlumci. V poslední době se hovořilo i o pravnučce Karla I., Marie Petrovně Galatzině, která byla i poloviční ruskou šlechtičnou a zemřela náhle ve věku nedožitých 32 let na aneurysma srdce v USA.

97367735_1137719929901897_7162000069367955456_n

/foto: wikipedie, facebook/

Nejkrásnější ROYAL šperky pro vás:

Prsten hodný šlechtičny – skvostný šperk, jehož dominantou jsou dva výrazné zirkony, je nepřehlédnutelný

Prsten Strom života – trendy záležitost, která má velkou oblibu u mladé generace

Dámské náušnice z rhodiované bižuterie Vintage – šperk pro pravé komtesky. Jsou vizitkou dokonalé noblesy

Náušnice Gorgelus se zirkony a perlou – luxusní záležitost pro nejprestižnější události

Stříbrnozlatý náramek z chirurgické oceli – vkusný šperk pro všechny příležitosti