NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

EKO FLAŠKA pro záchranu planety

Revoluční objev, který může změnit historii lidstva. Na světě je rozložitelná flaška. Láhev drží svůj tvar jen po dobu, kdy je v ní obsažena tekutina. V okamžiku, kdy se vyprázdní, se začne sama od sebe rozkládat. Materiál, který byl mohl nahradit tolik diskutované a proklínané PET láhve, je vyroben z červených mořských řas a vody. Autorství si připisuje islandský student Ari Jónsson./foto: Jónssons archiv/

Snaha vyvinout produkt, který by jednou mohl úplně nahradit plast na jedno použití, je záslužným počinem. Světová hrozba, v podobě nechtěného plastového dědictví, je noční můrou všech vědců. Minimální doba, za kterou se v běžných podmínkách rozloží jedna PETka je 450 let.

algae-water-bottle-by-ari-jonsson-designmarch_dezeen_ban

Polovina plastových věcí je přitom určena k jednorázové spotřebě a je možno je materiálově nahradit. „Je důležité najít cestu, jak toto neskutečné množství odpadků omezit,“ řekl Jónsson na festivalu designu v islandské metropoli Reykjavíku. Částečným řešením by se mohla stát alternativní láhev, jejíž výroba spočívá v kombinaci vody a prášku z červených mořských řas. Náklady jsou minimální a největší výhodou je, že se flaška sama zlikviduje na biologický odpad.

Problematika plastů a mikroplastů přerůstá z globálních rozměrů v univerzální mega ekologickou katastrofu. Nejenže dochází k znečištění až zamoření půdy při skládkování do země, ale plasty končí i na dně oceánů a mikroplasty, pouhým okem neviditelné, jsou pak rozesety naprosto všude.

Z posledních výzkumů vyplývá, že průměrný člověk ročně vdechne a sní 50 tisíc mikroplastů. Ty pak procházejí jeho zažívacím traktem a usazují se v tkáních. Ty nejmenší částečky pak mohou dokonce spustit v těle autoimunitní reakce. Mikroplasty jsou všudypřítomné na celé planetě a záleží na každém z nás, aby se začal choval ekologicky.

Balená voda v PET láhvích obsahuje průměrně 22krát víc mikroplastů, než voda z kohoutku. Člověk, který bude konzumovat pouze balenou vodu, by tak ročně přijal do těla, jen z tohoto zdroje, 130 tisíc částic v porovnání se 4 tisíci částicemi z vody točené. To už stojí za zamyšlení, viďte?

MILUJEME EKOLOGII

Pletený náramek na ruku- multi – harmonie spletenců z bio bavlny dává celku nebývalou sílu a odhodlání. Majitel náramku jeho užitím vyjadřuje postoj silného ega, kterému není lhostejné v jaké společnosti žije. Náramek je symbolem pevnosti a odhodlání

Znamení zvěrokruhu- náramek z kůže a korálku – náramek podle znamení zvěrokruhu. Co měsíc, to zdobný šperk. Přesně tak, jak to příroda, vesmír a náhoda zařídila.

Řetízek s přívěskem Bull – pazourek, kel, zub nebo jen symbol, že všichni jsme vzešli z lůna přírody a do ní se i navrátíme. Přívěsek nenechá nikoho na pochybách, na které straně barikády stojíte vy