NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Einstein o válečném proroctví

Nikdo si ji nepřeje a všichni se jí bojí. Podle prognostik vojenských odborníků jednou dojde k vypuknutí třetí světové války. Konfliktu, který bude mít zničující sílu a může ohrozit a zahubit celou civilizaci. Slova vědce Alberta Einsteina: „Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny“, mají více než vypovídající charakter.

Ještě nikdy nebyl v globálním měřítku a časové ose od starověku do dneška v Evropě tak dlouhý mírový stav. O území a mocenský vliv se v historii bojovalo vždy a všude. Od pobřeží Atlantiku, až po asijský Bospor a Dardanely. Nepočítaje studenou válku a mimo lokální ozbrojené konflikty, jako francouzsko-alžírskou válku, rusko-Čečenskou válku, invazi do Afghánistánu a válečný stav v Jugoslávii, se ostré boje Evropě po roce 1945 v podstatě vyhnuly.

air-plane-659687_960_720

Na ostatních světadílech ale mezitím stačilo dojít k 54 vojenským válečným akcím. Podle expertů stále existuje riziko, že skrze drobné konflikty může dojít k eskalaci na mezinárodní, ba až světové úrovni. Statisticky vzato, lokálních válečných stavů ve světě v posledních dvě stě let rapidně přibylo. V 19. století šlo o 147 ozbrojených konfliktů, ve 20. století o 90 válečných stavů. Přestože se světoví politici všemožně snaží plošně udržet mír, bojovat proti terorismu a vyjednávat maximálně diplomaticky, ne vždy se politická strategická jednání setkají s pochopením.

Varovný scénář

Není naší úlohou pojednávat o možném agresorovi, ani odkrývat případná spojenectví. Je třeba si uvědomit, že válečný scénář by si v ničem nezadal s mega sci-fi thrillerem. Válečné lodě, bojující na širém moři, po všem, co se pohne, okamžitě pálící laserem. Neviditelné stíhačky, burácející nad hlavami a miliony ozbrojených dronů, které se objeví bez varování kdykoliv a kdekoliv. Hackeři svádí internetové souboje na samé hranici stratosféry o to, kdo se stane vládcem světa. Takto výpravně bývá představován pravděpodobný průběh třetí světové války.

armageddon-2721568_960_720

Totálně zničující účinek

Přejdeme-li jaderné zbraňové systémy, lasery a drony, které už jsou samy o sobě absolutně destrukční, je nutno si uvědomit, že nová válka by se nevedla pouze na planetě Zemi. Lidstvo, které je dnes závislé na satelitech na oběžné dráze, může zkolabovat při prvním útoku na strategii informačních výpočetních technik. Na tom, aby krizové scénáře nedošly ke svému naplnění, pracují stovky a tisíce diplomatů a velvyslanců, kteří tlumočí politickou hantýrku v mírnější srozumitelnější řeči.

Udržení míru si přejí nejen civilisté, ale i příslušníci armád, kteří by v případě mobilizace museli v prvních liniích bránit své vlasti. Nadšenci military dobře vědí, že další světový válečný konflikt by měl katastrofické důsledky.

Patříte do klubu milovníků army-, military- a všeho, co k vojenství patří? Fascinují vás dobové zbraně i technické vymoženosti profesionální jednotky? Pořiďte si doplňky, které budou vaši vášeň plně charakterizovat a nezadají si s originály:

war-1447008_960_720

ARMY NÁRAMEK Z CHIRURGICKÉ OCELI – černý náramek v imitaci tankové pásoviny se výborně hodí k muži, který umí zacházet se zbraní a nebojí se dát na odiv svou sílu. Náramek měří 21 cm a má klasické klipové zapínání.

ARMY EXTRA PEVNÝ ZADNÍ KRYT PRO SAMSUNG – i mobilní telefony potřebují mít „tvrďácký“ look. Nejen, co se designu týče, nýbrž, co do funkčnosti. Přehled všech army krytů zde

KOŽENÝ ŘETÍZEK S PŘÍVĚSKEM NÁBOJNICE – ideální dárek pro pravé mariňáky!