NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Dýně jako životabudič

Dýňobraní, kam se podíváš. Našinci upravený svátek, který je jakousi předzvěstí anglosaského Halloweenu, je směsicí oslavy úrody, podzimní hojnosti a symbolikou blížícího se času dušiček. Dýně mají v našich domovech mnohonásobný užitek. Kromě prvotní funkce konzumační, kdy je dýně využívána jako surovina v kuchyni, je nepřehlédnutelná i funkce dekorační. Víte, proč se dlabe dýně?

pumpkin-4454745_960_720

Legenda o Jackovi

Původ zvyku dlabání dužniny a tvarování grimas a pošetilých obličejů se váže k legendě o opileckém pobudovi Jackovi, který se poflakoval od města k městu a jedinou jeho náplní bylo pití a flámování. Jeho duše byla už jeho špatným životem unavená a rozhodla se, že je čas jeho pozemské nuzáctví ukončit. Ti se zjevil ďábel, který čekal, že duši lapí a odnese do pekla. Jackovi se ale ještě ze světa nechtělo, a tak se rozhodl, že ďábla přelstí. Poprosil pekelníka o pár mincí, prý na koupi svého posledního piva. Ďábel jeho prosbě vyhověl, ale Jack byl chytrý. Minci, která byla vstupenkou do pekla, schoval do váčku na peníze a ďábel se nemohl zjevit v plné své síle a ztratil nad ním svou moc. Ďábel žadonil o svou minci a Jack mu ji slíbil pod podmínkou, že mu dá rok života navíc. Když se rok s rokem sešel, přišel si pro Jacka ďábel znovu. Během sporu o minci ale ďáblovi vyschlo v krku a uviděl na stromě poslední podzimní jablíčko. Nemohl na něj ale dosáhnout, a tak se mu Jack nabídl, že ho na strom vysadí. Ďábel souhlasil, Jack ďábla vysadil, ale ihned do kůru stromu vyryl nožem kříž, takže se vládce pekel nemohl vrátit zpět. Jack se všude chlubil, jak nad pekelníkem i napodruhé vyhrál a pil další rok jako „dán“. Do třetice už ale smrti neunikl. Jeho zhuntované tělo a prokletá duše vypověděly činnost. Jack zemřel, ale posmrtný klid nenašel. Do nebeského ráje ji kvůli množství Jackových hříchů nepustili, a do pekla kvůli úmluvě s ďáblem také nesměla. Vládcovi pekel se nebohé duše ale přeci jen zželelo. Dal jí uhlík, o který se dušička smí jednou do roka ohřát a posvítit si během svého nekonečného bloudění světem. Tohle světlo pro bloudící duše je ukrýváno právě do dýní, které mají symbolicky ochránit domovy a příbytky lidí před zlými duchy a posvítit přitom bloudícím duším na cestu.

pumpkin-1768857_960_720

Dýně, cesta ku zdraví

Čas dýní, to ale není pouze dušičkaření. Dýně je z hlediska zdraví vnímána jako pořádný životabudič. Dýňová semínka jsou prý doslova elixírem na funkci pohlavním orgánů, samotná dužnina je hojně využívána v léčitelství. Dýně je doslova „nabitá“ vitamínem A. S výjimkou mrkve ,byste těžko hledali plodinu, která má takové množství beta-karotenu. Své o tom věděli už původní obyvatelé Ameriky, Indiáni, pro které dýně znamenala symbol hojnosti a příslib přežití dlouhé zimy. Konzumace dýně pomáhá řešit alergie, kožní problémy, poruchy zraku, nestálou hladinu cukru v krvi, infekce, dýchací potíže, bolesti kloubů a potíže s játry. Olej z dýňových semen vám zlepší kvalitu vlasů, nehtů a kůže. Neztratí se ani v kuchyni. Z dužniny uvaříte nespočet hlavních chodů i polévek. Dýně výborně chutná i jako pečená nebo nakládaná.

Dýňové slavnosti jsou v těchto dnech v plném proudu. Neváhejte je navštívit a užít si této jedinečné roční etapy plnými doušky. Načerpejte přitom co nejvíc z přirozené vitality!

pumpkin-soup-2972858_960_720

Dámský fitness náramek H1 – Chytrý a elegantní fitness náramek, který během sekundy vyhodnotí vaše tělesné funkce a zjistí, v jaké kondici se nacházíte. Náramek zaznamenává každodenní aktivitu a zvládá i měření srdečního tepu. Je přímo určen pro dámy, kterým skvěle zaznamená i menstruační cyklus a ovulační kalendář.

Pánský fitness náramek Y3 s funkcí bluetooth headset – supermoderní designový přístroj, který najde své maximální uplatnění při chůzi, běhu nebo řízení auta. Senzoruje srdeční funkce a funguje napřímo, bez nutností využít externí aplikace.