NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Dítě není překážkou: Baby + Coworking

Není hlídačka jako hlídačka a babiček po ruce je jako šafránu. Většina maminek, které pečují o malé dítě a jsou s ním doma na rodičovské dovolené, potřebuje čas od času vyrazit k lékaři, do společnosti nebo na nákupy bez svého „přívěsku“. Stále více maminek navíc také externě pracuje, možnost na chvíli svou ratolest „odložit“ se tedy hodí dvojnásobně.

Přestože moderní doba matkám přeje a fandí v rozletu, praktických možností, jak skloubit aktivní činnost s batoletem v náručí stále mnoho není. Samotné matky se rozhodly pomoci samy sobě a založily koncepty hlídáren, které fundují na bázi flexibilní výpomoci. Dítě je sem možno dát na hodinu nebo na dvě a bez starosti odejít na pracovní schůzku, na kafe nebo si třeba zacvičit. O vaši ratolest se přitom postará profesionální maminka, která má grif a značnou zkušenost, jak dítě zabavit a vtáhnout ho do děje hlídacího zážitku.

books-2863724_960_720

O level výš jsou pak zřízení, která spolupracují s takzvanými coworkingovými prostory, tudíž místem, které pracující mamině nabídne židli, kávu a veškerá připojení na sítě. Dá se v nich pohodlně „zašít“ s notebookem a vyřídit vše potřebné. Dítě je navíc vzdálené jen pár metrů vzdušnou čarou za zdí, kde si spokojeně hraje. Ideální koncept, který právě zažívá svůj boom v hlavním městě Praze, se snad brzy rozšíří i do krajských a okresních měst.

Původní myšlenka, ulevit pečujícím rodičům bez pevných závazků, které běžně vyžadují školky a jesle, se ujala a rozrostla v projekt, který je hodný následování. Matky si, coby hlídačky, dokážou pomoci navzájem. A své služby rozšiřují. Pořádají různé „baby pop-upy“, které nabízejí krátkodobé hlídání dětí u společenských akcí.

girl-1839623_960_720

Provizorní řešení při hlídání větších a samostatnějších potomků nabízí Smart watch hodinky Q5 s GPS, který umí lokalizovat polohu dítěte a monitorovat jeho pohyb. Takzvané hlídací hodinky poslouží také jako telefon a umí zavolat pomoc v případě, že je potřeba stisknutím tlačítka S.O.S. Chytré hodinky Q5 mají slot na micro SIM kartu, která umožní volání a GPS/GSM lokalizaci a je k nim zapotřebí datový balíček cca 50 Mb/měsíc.

Ideální pomůcka pro všechny moderní zákonné zástupce, kteří chtějí mít nad bezpečím svých dětí maximální dohled. Díky mobilní aplikaci je na mapě možné sledovat, kterým směrem se dítě pohybuje a tyto záznamy uchovat až několik dní zpětně. Hodinky lze ovládat ručně i na pomocí vzdáleného přístupu rodičem. Z marketingové hlediska, jde o nepostradatelný doplněk, který se velmi osvědčil a o prázdninách je pomocníkem k nezaplacení.

baby-3092097_960_720