NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Den stvořený pro deprese: Blue Monday

Blue Monday, neboli nejdepresivnější den roku připadl na pondělí 20. ledna. Jde o pouhý marketingový výmysl nebo je třetí lednové pondělí skutečně prokleté? Fenomén „blbé nálady“ je prý vědecky podložen. Vánoce jsou za námi, dárky rozdány, konta finančně vyčerpaná a dny jsou (i přes své prodlužování) stále zoufale šedé a krátké. Sluneční svit chybí naprosto všem, cítíme se unavení a ospalí, přičemž na spadnutí je i chřipková epidemie. Vyhlídky na promptní zlepšení? Mizivé!

Máte náladu všechny zabít nebo přinejmenším zalézt kilometr pod zem a nikoho nevidět a neslyšet? Určitě v tom nejste sami. Ponurou náladu má na svědomí klesající zásoba vitamínu D a taky ranec novoročních předsevzetí, která zrovna nepadla na úrodnou zem. Zvoní vašim ambicím - přestat kouřit, pít alkohol, přejídat se, začít cvičit, věnovat se víc rodině a shodit nejméně 10 kilo – hrana? Považujete se za slabochy a vnímáte, že jste opět tam, kde jste nechtěli být?

young-woman-2239269_1920 (2)

Blue Monday je přesně tím dnem, kdy to přemotivovaným lidem se zatnutými zuby cvakne a přiznají si, že jsou v koncích. Třetí lednové pondělí se tak stalo dnem oficiálního smutnění, kdy mají deprese naprosto všichni a ve finále je nikdo nebere vážně.

Pokud jste dočetli až sem, berte tato slova s nadsázkou a usmějte se. Leden sice opravdu nepatří mezi happy days, ale zimní dny si lze zpříjemnit malými radostmi, které vás udělají šťastnějšími. Ať už jde o sklenici vína, kterou se svým partnerem vypijete ruku v ruce u prskajícího krbu. Nebo vás nadchne představa návštěvy sauny a následné ochlazení „na Adama“ v sněhovém poprašku. Nebo si dáte hrnek teplé čokolády ve vaší oblíbené restauraci, bez ohledu na přijaté kalorie. Zahřátí na těle obvykle totiž znamená i zahřátí na duši.

Abyste se mohli radovat dlouhodoběji, pojistěte si svůj „střípek radosti“ malým dárečkem. Jen tak pro radost, pro váš úsměv na rtech. A pokud na nejdepresivnější den věříte a jeho negativismu jste propadli, pak věřte, že to nejhorší už máte za sebou a o zítřka bude jen líp.

coffee-1974841_1920 (2)

Maličkosti pro radost:

Korálkový náramek s přívěskem slona pro štěstí – pohodový náramek pro dobrou náladu. V pozitivní azurové barvě

Řetízek s přívěskem Pesca square – pestrobarevný přívěsek, který má optimismus v popisu práce

Náušnice ve tvaru kočičky GOLD – buďte „kočka“ s veselou kočkou, čučavé šmuky pro potěšení

Náhrdelník granát z chirurgické oceli – originální dárek, který potěší všechny pány

Vendeta- prsten z chirurgické oceli – nevšední prsten, který promluví i beze slov