NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Česko je královstvím bazénů

Bazén jako fenomén. Při pohledu na zemi z dronu nebo letadla spatříte modré „oko“ na každé třetí zahradě. Co dříve bývalo zcela nemyslitelné, pouze výsadou papalášů nebo výplodem bujné fantazie z říše snů, je dnes realitou každého města i té nejmenší vesnice. Bazén vlastní mladí i staří. Chudí i bohatí. Nafukovací, s podpěrou, nadzemní nebo zabudovaný s protiproudem - různorodosti a kreativitě se meze nekladou.

summer-842140_960_720

Češi jsou v bazénech opravdu přeborníci. Množství vody, které do nich napustí, by naplnilo dvě Máchova jezera. Ekologové a vodohospodáři bijí na poplach, že se tímto plýtváním zvětšují problémy se suchem. Podle prognóz nás čekají dlouhá horká léta s minimem srážek, a tak je úspora vod důležitým aspektem, na který odborná veřejnost slyší. Na mnoha adresách je proto napouštění bazénu v období poklesu spodních vod přísně zakázáno.

K napouštění bazénů se má používat pitná voda. Užitková voda je zcela nevhodná a z hlediska vlastností není optimální ani voda studniční. Údržba bazénů vyžaduje užití chlorové i bezchlorové chemie, přičemž za novinku, šetrnou k životnímu prostředí, lze považovat čištění ozonem.

swimming-pool-475776_960_720

Skutečně plýtváme?

Obecně vzato, ne. Spotřeba vody v domácnostech od devadesátých let klesla na polovinu a dnes se pohybuje kolem 100 litrů na člověka na den. Napuštěný bazén zvedne průměrná čísla jen nepatrně. Většina bazénů totiž během sezóny vodu nemění a její kvalita je upravována uměle prostřednictvím pH. Po ukončení sezóny se voda použije na zalití zahrady, tudíž se vrátí zpět přírodě. Zapuštěné bazény dokonce používají jednu a tutéž vodu několik let. Suma sumárum, bazény jako takové vliv na životní prostředí a stav podzemní vody prokazatelně nemají.

Hurá do plavek

V tuto chvíli již nic nebrání tomu, abyste si plaveckou sezónu užili se vším všudy, bez výčitek svědomí. Příjemně prožité chvíle v osvěžující vodě nechť vám odměří:

Voděodolný fitness náramek QW18 s barevným displejem

Fit-zařízení pravidelně monitoruje srdeční frekvenci a krevní tlak, obsahuje krokoměr, vypočte spálené kalorie a je plně kompatibilní s Android 4.4 IOS 7.1+

swimming-pool-3567607_960_720