NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Carnevale di Venezia 2020

Takový karneval Benátky ještě nezažily! Letošní ročník tradičního únorového karnevalu předčasně ukončila obava z koronaviru. Vylidnění ulice, prázdné restaurace, uzavřené pamětihodnosti. V těchto dnech měl benátský rej masek vrcholit, dnes po nich není ani památka. Noblesu vystřídala panika.

Přesto se podařilo zrealizovat většinu plánovaného programu. Karneval byl zkrácen pouze o tři dny, což je v měřítku tří neděl, po které karneval trvá, v podstatě zanedbatelné. První sobota a neděle patřila již tradičně průvodu masek po vodě na zdobených gondolách. Druhý víkend patřil přehlídce Festa Delle Marie Parade, třetí víkend pak byl přehlídkou těch nejlepších masek. Nejprestižnější adresa plovoucího města v laguně je bezesporu náměstí svatého Marka.

masks-1879572_1920 (2)

Poprvé se tento slavný karneval slavil v 11. století. Největší popularity karneval zaznamenal v 18. století, kdy jej navštěvovaly tisíce lidí nejen z Itálie, ale doslova z celého světa. Původem maskování byl nejspíš zhýralý život zdejších občanů, kteří se v přestrojení dopouštěli různých mravnostních prohřešků. Kromě slavného Casanovy se proslavili i zdejší bezejmenní zvrhlíci, co se převlékali do hábitů jeptišek, aby v přestrojí vnikli do kláštera a obcovali s novickami.

V 19. století byl karneval z Vatikánu jako nemravný zakázán a k jeho obnově došlo až v roce 1979. Dnes se jeho návštěvnost počítá na miliony a rok co rok přibývá turistů i masek. Na jeho pořádání se účastní město Benátky i soukromí podnikatelé. Přestože se každý ročník nese v určitém duchu, jedno karneval spojuje – specifické masky z kůže, z porcelánu nebo z papíru, a to speciální technikou zvanou papírmašé.

mask-1155808_1920 (2)

Rok co rok v ulicích potkáte masky barokní dámy, morového doktora s dlouhým zobákem, harlekýna, blázna a nebo němého sluhy. Stejně tak ale uspějí improvizované masky, dělané takzvaně na koleně. Fantazii se meze nekladou a v Benátkách je dovolené naprosto vše. Příští rok si budete moci bujaré veselí užít v termínu od 30.1. do 16.2.2021, snad už bez koronaviru.

Šperky, které musí každá dokonalá maska mít:

Plesový set náušnic a náhrdelníku se zirkony – nepřehlédnutelná sada šperků, která rozzáří dekolt a ušní boltce každé maskované šlechtičny

Perlový set šperků ala komteskaelegantní sada, která zvýrazní rysy každé skutečné dámy

Set MADAM POMPADOUR – dokonalá souhra a imitace pravých perel, kdo by je nechtěl vlastnit?

Sada ala COLOUR BRILIANT - dokonalá kombinace kovu, zirkonu a barev, to je pastva pro oči i pohlazení pro duši

Set benátská BARONESA – prozaická tematičnost, se kterou nešlápnete vedle. Budete krásná a dokonalá

mask-2137634_1920 (2)