NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

Brenda vstala ze smrtelné postele

Shannen Doherty, jako hvězda kultovního seriálu Beverly Hills 90210, který se po dvou desetiletích chystá na svůj comeback, porazila krutou rakovinu. Po dlouhém boji se opět postavila jako Brenda Walsh před natáčecí kamery a je vnímána jako stěžejní postava.

Herečka, jež zažila ve zlatých „devadesátkách“ opojnou slávu právě díky Beverly Hills a poté excelovala i v hlavní roli v seriálu Čarodějky, onemocněla v roce 2005 rakovinou prsu. Herečka se s ní statečně poprala a svůj boj nevzdala ani v minulém roce, kdy se nemoc vrátila v plné síle a Shannen se doslova ocitla na smrtelné posteli. Měla štěstí. Po sériích drastické chirurgické i onkologické léčby, včetně chemoterapie, se může opět těšit zdraví.

ooo

Shannen byla statečná. Před veřejností nic netajila a neváhala své fotky z průběhu nemoci uveřejnit i na sociálních sítích. „Rakovina má mnoho tváří, ale tohle je jedna z nich,“ popsala svůj stav. Během nemoci měla příležitost rekapitulovat a změnit přístup nejen ke svému okolí, ale především sama k sobě. Z bývalé bouřlivačky se stala duchovně založenou ženou. Osud k ní byl nakonec milosrdný, možná i proto, aby zjistila, že v životě jsou i jiné hodnoty, než sláva, která rovná se polní tráva.

Stejné štěstí ale neměly další známé osobnosti, které nedávno tumor prsu přes veškerou lékařskou péči připravil o život. Čerstvým příkladem je modelka Karolína Emingrová, která se stejnou diagnózou léčila dva roky a skonala v minulých dnech. Stejně neúspěšně léčba dopadla u Jael Strauss, která se proslavila jako finalistka soutěže Amerika hledá topmodelku. Ta zemřela pouhé dva měsíce poté, co jí byla diagnostikován IV. stupeň onkologického onemocnění. „Nechci zemřít, potřebuji zázrak,“ volala vstříc celému světu pomocí internetu. Bohužel, pomoc pro ni nebyla.

5211261_

Rakovinou prsu ročně onemocní přes 6 tisíc českých žen, z toho zhruba třetina této nemoci podlehne. Úspěšnost léčby závisí na stádiu, v jakém je tumor diagnostikován a zda-li již nezaložil metastázy v jiných tělesných částech. Vzniku rakoviny prsu nedovede moderní věda zabránit. Včasnou diagnostikou díky screeningové mamografii ale může objevit nádor v brzkém stadiu a zajistit velmi vysokou šanci na úplné uzdravení.

/foto: instagram, facebook/

12241513_10153672773939266_2072201852869047555_n

Talisman pro všechny statečné ženy, které se s rakovinou prsu potkaly nebo potkají:

Řetízek s přívěskem Pesca square – pestrobarevný jako život sám, udělá radost v každé situaci

Řetízek s přívěskem Love hearts – pro ženy, které milují svůj život a každý den je pro ně novou nadějí