NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ :)

Aby se výzo nestalo strašákem

Zazvoní zvonec a školním dnům je konec. Po deseti měsících výuky končí školní rok. Pro 1,3 miliony dětí začínají dvouměsíční prázdniny. Žáci i studenti dostávají očekávané i obávané vysvědčení. Zaslouží si za ně odměnit.

Jedničkáři, dvojkaři i trojkaři to mají jednoduché. Rodiče je za snahu pochválí a na přilepšenou dostanou nějakou tu maličkost. Děti, u kterých se objeví nějaká ty čtyřka a neprospívaly podle představ svých autorit, mohou získat dojem méněcennosti či dokonce obavy, aby nebyly doma potrestáni. A v neposlední řadě ti, kteří úspěšní nebyli a propadli, mohou zažívat pocity strachu a paniky.

boys-286245_960_720

Existuje určité procento dětí, které se vysvědčení bojí rodičům ukázat a mají strach přijít domů. Reakce rodičů může být skutečně bouřlivá, shodují se psychologové. Zároveň ale radí výsledky svých potomků nepřeceňovat. Každé dítě nemůže být studijní typ. Dnešní doba naopak více přeje praktickým zaměřením a řemeslným oborům, v nichž může být dítě lépe vyniknout a být, co se uplatnění týče, mnohem šťastnější.

Pakliže se nepodaří situaci na obou „frontách“ uklidnit, oplatí se najít dospělého spojence, který udělá dítěti ochranný štít a dokáže vyjednat smírčí pozice. Ten by měl vysvětlit rodičům, aby se odpustili větu typu: „S pětkou mi nechoď na oči! Nevracej se domů! Zbiju tě, že se týden nesedneš!“ Rodiče takové věty sice nemyslí doslova vážně, ale dítě se jich může zaleknout a utéct z domova. Specialisté z Linky bezpečí (116111) takových případů řeší několik set ročně. Netřeba připomínat, že jde o zcela zbytečné excesy. Linka je dostupná dětem nonstop a volání na ni je zdarma.

Dobrý rodič se o studijní výsledky svých dětí zajímají průběžně celoročně, proto je nemohou v poslední den školy nikterak zásadně překvapit. Dítě je vhodné za jeho píli odměnit a nutno přitom pamatovat, že děti s horším prospěchem se paradoxně musí učit mnohem více, než dítě od přírody nadané.

people-316506_960_720

Pakliže rodič předem cítí, že svou reakci pravděpodobně skutečně nezvládne v klidu, může se obrátit na Rodičovskou linku Sdružení Linka bezpečí na telefonní číslo 840 111 234, která je v provozu po, st, pá – 13:00 – 16:00 a út, čt – 16:00 - 19:00.

NEJ DÁREK pro děti za vysvědčení:

Smart watch hodinky Q5 s GPS – chytré, hlídací hodinky s GPS lokalizátorem a spoustou zábavy. Hodinky jsou navrženy pro děti ve všech svých ohledech, umí telefonovat, posílat a přijímat SMS zprávy, mají S.O.S. Tlačítko pro přivolání pomoci, vzdálené ovládání hodinek rodičem. Ke správné funkčnosti stačí do hodinek vložit micro SIM kartu s povolenými mobilními daty a do mobilního telefonu rodiče nainstalovat mobilní aplikaci volně dostupnou pro Android i iOS.

language-school-834138_960_720

Zaplaťte Vaši objednávku ON-LINE a získejte dopravu ZDARMA při nákupu nad 599 Kč

V objednávce zadejte kód kuponu: PLATIMONLINE
Akce se vztahuje na platbu kartou a bankovním převodem při doručení na pobočky Zásilkovny!