NYNÍ NÁS MŮŽETE SLEDOVAT I NA FACEBOOKU A INSTAGRAMU, JSME TAM JAKO ZISKOUN.CZ !!

☆ Historie náušnic ☆

V mnohých kulturách se náušnice tradičně nosily jako symbol kulturní nebo kmenové identity či jako označení určitého věku, manželského stavu nebo společenského postavení. Věřilo se, že tento typ šperku má léčivou moc. Nemůžeme ale zapomenout ani na ozdobné účely. V průběhu staletí nošení náušnic podléhalo různým módním a sociálním vlivům.

Ve starověku představovaly kruhové náušnice nejoblíbenější formu šperků. Sumerské ženy nosily podle archeologických nálezů zlaté kruhy už okolo roku 2 500 před naším letopočtem.

Ve středověku se náušnice nosily minimálně nebo vůbec. V té době byla móda velkých klobouků, vysokých límců a hrozilo zde nebezpečí zapletení náušnic do vlasů. Na výsluní se náušnice dostaly opět v 17. století. Vyráběly s především ze zlata a stříbra a zdobeny byly velkým množstvím drahých kamenů. S příchodem 19. století se móda změnila a náušnice se úplně přestaly nosit.

Začátkem 20. století, kdy do módy přišly vyšší účesy a drdoly se náušnice opět dostávaly ke slovu. Oblíbilo si je velké množství žen. Až do poloviny 20. století se nosily náušnice všech tvarů a velikostí. Ve druhé polovině 20 století přišly do módy malé lehké náušnice, které nebránily v žádném pohybu. Ženy si mohly vybírat náušnice z různých materiálů a v různých barevných variantách. Náušnice se staly každodenním doplňkem ženy v zaměstnání, při formálních i neformálních příležitostech.

A jaké náušnice preferujete vy?

https://www.ziskoun.cz/nausnice-z-chirurgicke-oceli-se000014/

https://www.ziskoun.cz/nausnice-kruhy-z-chirugicke-oceli-ve-3-barevnych-provedenich-se000060/

https://www.ziskoun.cz/kruhove-nausnice-osazeny-zirkony-z-chirurgicke-oceli-2-barvy-se000071/

https://www.ziskoun.cz/nausnice-kruhy-z-chirurgicke-oceli-ve-stribrnem-provedeni-se000048/

https://www.ziskoun.cz/ovalne-nausnice-z-chirurgicke-oceli-2-barvy-se000056/

https://www.ziskoun.cz/nausnice-lapac-snu-z-nerezove-oceli-bb012/

https://www.ziskoun.cz/nausnice-z-chirurgicke-oceli-joyas-se-zirkony-se000065/